grudzień 5, 2022
Ciekawostki Aktualności

Trening w domu – od czego zacząć?

Podejmując ambitne wyzwanie o rozpoczęciu treningów w domu, musimy zadbać o kilka istotnych szczegółów, które pozwolą nam na realizację planów. Najważniejsza jest determinacja. To klucz do sukcesu, którym będzie osiągnięcie założonych celów np. schudnięcie lub poprawa kondycji po okresie zimowym. Nie każdy jednak ma w sobie na tyle samozaparcia, aby skutecznie realizować plan i sumiennie przeprowadzać domowe treningi. Wiele osób podkreśla, że barierą są finanse. To jedna z częstszych wymówek, warto jednak pamiętać, iż nie każdy sport wymaga inwestycji, a w razie konieczności można skorzystać z opcji szybka gotówka, aby uzupełnić braki w budżecie.

Liczą się chęci

 Jak wspomnieliśmy powyżej, najważniejsza jest determinacja i regularność w ćwiczeniach. Powinniśmy zacząć od wyboru sportu, jaki nam najbardziej odpowiada: ćwiczenia aerobowe, siłowe, rowerek czy gimnastyka to najczęstsze aktywności, jakie można realizować w domu. Musimy zdecydować się na konkretną dziedzinę, biorąc pod uwagę przede wszystkim sprzęt, jakim dysponujemy, a także nasze pasje.

Ważne jest ustalenie ilości ćwiczeń na poziomie minimalnym, przynajmniej na początku. Będziemy wówczas z sukcesem realizować założone cele, co stanie się dodatkową motywacją do podejmowania kolejnych aktywności. Dobrze jest także zaangażować w nasze treningi członków rodziny, aby wzajemnie się dopingować od codziennego uprawiania sportu.

 

Odpowiednie wyposażenie

 Jeśli podjęliśmy już decyzję o rodzaju sportu, jaki chcemy uprawiać, warto wyposażyć się, korzystając np. z opcji szybka gotówka, w niezbędne akcesoria. Nie musi być to tylko sprzęt np. rowerek, bieżnia czy orbitrek. Istotne są także odpowiednie ubrania, które zapewnią nam wygodę i swobodę ruchów. Sklepy sportowe posiadają bardzo szeroką ofertę odzieży sportowej, która idealnie sprawdzi się w przypadku aktywności domowych. Szybka gotówka może pomóc w skompletowaniu stroju sportowego i urządzeń do ćwiczeń.

Kolejnym krokiem jest ułożenie sekwencji ćwiczeń. W tym względzie pomocne będą internetowe poradniki, filmy instruktażowe dostępne za darmo na wielu portalach, a także książki, pokazujące krok po kroku, jak zorganizować profesjonalny trening w domu. Warto pamiętać o swoim bezpieczeństwie i zdrowiu. Wykonywanie ćwiczeń w sposób błędny lub nadmierne obciążenie organizmu bez tzw. rozgrzewki, może przynieść nam kontuzję lub złe samopoczucie.

 

Harmonogram

Aby wyzwolić w sobie odpowiednią determinację do regularnego trenowania, warto ustalić z góry harmonogram ćwiczeń. Codziennie określona stała godzina będzie najlepszym rozwiązaniem, ponieważ pozwoli na właściwe zaplanowanie dnia i znalezienie czasu na aktywność. Warto także pokusić się o nowoczesne rozwiązania technologiczne, które ułatwią śledzenie naszych osiągnięć.

Dobrym rozwiązaniem będzie aplikacja na telefon komórkowy, która rejestruje naszą codzienną aktywność. W połączeniu ze smartwatchem stanie się odpowiednikiem trenera personalnego. Aplikacja będzie nas informować o postępach, a także przypominać o konieczności rozpoczęcia treningu.

Trenowanie w zaciszu domowym wymaga bardzo dużo silnej woli. Mamy wokół siebie mnóstwo pokus, które siłą chcą nas odciągnąć od realizacji założonego wstępnie planu aktywności fizycznej. Warto jednak zawalczyć o swoją kondycję, opracowując indywidualny harmonogram ćwiczeń, a także wybierając rodzaj sportu zgodny z naszymi preferencjami.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły