lipiec 24, 2024
Aktualności Ciekawostki

Gadżety samochodowe, które każdy facet chciałby zobaczyć pod choinką

a fancy box in the passenger compartment of car

Kluczyki do nowego samochodu to dla wielu facetów wymarzony prezent choinkowy. Jednak sprawienie przyjemności miłośnikowi motoryzacji, wcale nie musi się wiązać z wydawaniem fortuny. W ofercie sklepów motoryzacyjnych znajdziemy wiele praktycznych gadżetów, które ucieszą właściciela czterech kółek niemal tak bardzo, jak nowe kluczyki.

Obecnie każdy z nas korzysta z różnych urządzeń elektronicznych. Smartfony, tablety czy laptopy, których używamy na co dzień wymagają częstego ładowania. Tymczasem nie zawsze mamy dostęp do gniazdka elektrycznego. Dlatego bardzo przydatnym, a jednocześnie niedrogim prezentem może okazać się rozgałęziacz do gniazdka zapalniczki samochodowej. Taki prosty gadżet umożliwi podłączenie kilku urządzeń, a jeśli będzie dodatkowo wyposażony w gniazdko USB – pozwoli podłączyć każdy rodzaj smartfona. W tej samej kategorii produktów znajdziemy uniwersalne zasilacze podłączane do gniazdka zapalniczki czy słuchawki i zestawy głośnomówiące. Szczególnie przydatnym wyposażeniem samochodowym dla każdego zawodowego kierowcy okazuje się przetwornica prądu stałego. Pozwala ona korzystać w kabinie z urządzeń elektrycznych zasilanych napięciem 230 Volt, a więc czajników, golarek a nawet kuchenek elektrycznych. Przetwornica będzie też atrakcyjnym prezentem dla miłośników turystyki samochodowej.

3

Spośród nowoczesnych urządzeń elektronicznych dużą popularnością cieszą się rejestratory jazdy. Kamery samochodowe umożliwiają rejestrowanie obrazu sprzed maski pojazdu, co okazuje się bardzo pomocne w przypadku kolizji drogowej. Analiza własnych poczynań za kierownicą pomaga także doskonalić technikę jazdy. Kupując w prezencie kamerę warto zdecydować się na model o szerokim obiektywie, który obejmuje jak największą przestrzeń przed samochodem. Dobrze jest, jeśli urządzenie wyposażone jest w dużą pamięć wewnętrzną oraz różne opcje nagrywania, dzięki którym spiszemy poszczególne sekwencje z drogi.

4

Nawigacje samochodowe były prawdziwym hitem jeszcze kilka lat temu. Obecnie ich funkcje w ogromnej mierze przejęły smartfony. Jednak żadna smartfonowa aplikacja nie posiada tak dobrych map, jak dedykowana nawigacja samochodowa. Dlatego chcąc sprawić prezent osobie, która dużo podróżuje, warto zdecydować się na zakup markowej nawigacji. Dodatkową przewagą urządzeń przeznaczonych specjalnie dla kierowców jest duży ekran oraz możliwość zamontowania nawigacji na desce rozdzielczej lub przedniej szybie. Szeroki wybór profesjonalnych nawigacji samochodowych znajdziemy w sklepie internetowym: www.eport2000.pl

 

1

W tym samym miejscu kupimy również profesjonalne CB radia, anteny oraz samochodowe telewizory, które mogą być szczególnie atrakcyjnym prezentem dla kierowców TIR-ów. Pozostawanie w kontakcie ze światem w czasie wielokilometrowych przejazdów ma nieocenioną wartość dla kierowców pracujących w transporcie ciężarowym.

Na koniec warto przypomnieć o konieczności zabezpieczania karoserii na zimę przed wpływem niekorzystnych czynników atmosferycznych. Odpowiedni zestaw kosmetyków samochodowych, w których znajdzie się preparat do felg i wosk do karoserii może także okazać się fajnym prezentem pod choinkę. Wśród niedrogich drobiazgów znajdziemy także niezbędne w sezonie skrobaczki czy odmrażacze do szyb i zamków. Takie praktyczne drobiazgi czasami okazują się niezwykle przydatne. Nic przecież nie powoduje większej irytacji, jak łamiąca się skrobaczka w mroźny, styczniowy poranek, kiedy próbujemy nie spóźnić się do pracy.

5

Dla właścicieli pojazdów, którzy lubią samodzielnie majsterkować przy samochodzie dobrym prezentem będzie zestaw kluczy nasadowych, uniwersalna grzechotka lub narzędzia specjalistyczne. Klucze dynamometryczne czy narzędzie do odkręcania filtra oleju na pewno sprawią przyjemność wszystkim, którzy samodzielnie wykonują podstawowe czynności eksploatacyjne przy własnym aucie.

2

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Bardzo fajny zestaw prezentów. Mam w rodzinie wielu zmotoryzowanych i na pewno kilka inspiracji wykorzystam w te święta 🙂

Komentarz są wyłączone.