czerwiec 14, 2024
Aktualności Filmy Hyundai Targi

Hyundai Veloster

Hyundai Veloster – Ziszczają się zapowiedzi Hyundaia odnośnie tworzenia marki premium. Modelem Veloster Coupe Koreańczycy stają w szranki z Hondą CR-Z, Mini i Scionem tC.

Stylistyka nadwozia oraz elementów wnętrza inspirowana była motocyklami (jakbym czytał broszurę Chevroleta Sparka). Co ciekawe, na przestrzeni o długości 4,21 m i szerokości 1,77 metra, zaimplementowano troje drzwi dla pasażerów. Bardziej tradycyjnie choć równie ciekawie prezentują się 17 lub 18-calowe obręcze oraz centralnie umieszczone końcówki układu wydechowego.

Najobszerniejsze w klasie wnętrze (przedstawiono zestawienie, czy wiarygodne? Oceńcie sami) zdominowane zostało przez masywną konsolę centralną, zaopatrzoną w rozbudowany system multimedialny Blue Link.

W komorze silnikowej znajdziemy benzynową jednostkę z bezpośrednim wtryskiem paliwa GDI. Czterocylindrowy agregat z pojemności 1.6 litra uzyskuje 140 KM przy 6300 obr./min oraz maksymalny moment obrotowy w liczbie 167 Nm, dostępny przy 4850 obrotach na minutę. Do przeniesienia napędu będą wykorzystywane dwie skrzynie. Sześciostopniowa manualna bądź 6-biegowa, dwusprzęgłowa przekładnia DCT. Według danych producenta, samochód gotowy do drogi waży 1172 kilogramy.

Wyjściowa cena Hyundaia Velostera zmieści się w przedziale 17,000$.


Galeria Live:

Wideo:
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=ZXkwiLgwFBk[/youtube]
[Źródło: Auto-Blog.pl] [Fot. Live: Drew Phillips / AOL]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły