luty 21, 2024
Aktualności Aston Martin Auta Sportowe

Aston Martin V12 Zagato

Aston Martin V12 Zagato – Brytyjczycy z Aston Martina po raz kolejny łączą siły z włoskim Zagato. Mając w pamięci DB4 GT Zagato, nowoczesna interpretacja, V12 Zagato, z urzędu musiała oszałamiać. I oszałamia.

Dwudrzwiowe, dwuosobowe coupe o aluminiowym nadwoziu, szkielecie i stalowej klatce bezpieczeństwa, odznacza się pięknym, podwójnie wybrzuszonym dachem.

Do napędu służy sześciolitrowy, dwunastocylindrowy silnik o mocy 517 KM i 570 Nm momentu obrotowego. Powyższą energię transferuje na tylne koła 6-biegowa, zautomatyzowana skrzynia o dwóch tarczach sprzęgła.

Astona Martina V12 Zagato będzie można podziwiać już jutro (Concorso d’Eleganza Villa d’Este). Dalszy harmonogram przewiduje start w czterogodzinnych zmaganiach VLN na torze Nurburgring (28 maj), a nawet 24-godzinnym maratonie 25 i 26 czerwca.

[nggallery id=1826]
[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły