październik 2, 2022
Aktualności Audi Auta Sportowe Ciekawostki

Audi A1 Clubsport Quattro

Audi A1 Clubsport Quattro – Worthersee Tour kojarzone jest z niesłychanie mocnymi wyrobami Volkswagen Group. Na rozpoczynającą się w dniu jutrzejszym imprezę przewidziano m.in. 503 KM/660 Nm A1 Clubsport Quattro.

Powyższą energię dostarcza zmodyfikowana, pięciocylindrowa jednostka 2.5 TFSI. Dzięki niej, 1370-kilogramowe A1 startuje do pierwszej setki w 3,7 s, a do drugiej w niecałe jedenaście sekund. Równie istotna, o ile nie istotniejsza, jest również elastyczność: od 80 do 120 km/h na czwartym biegu w 2,4 sekundy. Napęd na cztery koła przekazywany jest za pośrednictwem sześciostopniowej, manualnej przekładni.

A po czymże to rozpoznamy A1 Clubsport Quattro? Ano, po matowobiałym lakierze Glacier White, błyszczącoczarnym dachu z włókna węglowego, zewsząd poszerzonej karoserii (o 60 mm), końcówce wydechu wychodzącej z lewego boku oraz po dziewiętnastocalowych obręczach (wzór łopatek turbiny) z oponami 255/30.

Zaglądając do wnętrza natkniemy się na skórzane fotele z wyczynowymi pasami bezpieczeństwa, karbonowe wykończenia deski rozdzielczej i brak tylnego rzędu siedzeń.

[nggallery id=1879]
[Źródło: Audi]

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły