wrzesień 29, 2023
Aktualności Ciekawostki

Najczęściej kradzione marki samochodów w Polsce. Sprawdź, czy Twoje auto też jest zagrożone?

kradzione-auta

Od lat w czołówce najchętniej kradzionych aut dominują samochody niemieckie i japońskie. Nie jest to dużym zaskoczeniem biorąc pod uwagę fakt, że wśród opinii konsumentów są to solidne i najczęściej wybierane pojazdy.
W 15 z 16 największych miast w Polsce najwięcej skradziono niemieckich marek. W tym niechlubnym rankingu dominuje Volkswagen i Audi. Co ciekawe, warto zwrócić uwagę na trend występujący w stolicy Polski, gdzie najczęstszym łupem są samochody z Japonii.
Czy posiadacze innych marek mogą spać spokojnie? Niestety nie. Częstym łupem padają też takie auta jak: Seat, Renault, czy Ford.

1

2

3

Najpopularniejsze miejsca kradzieży aut
Najczęstsze miejsca kradzieży wymieniane przez Główną Komendę Policji to:
– ulica,
– parking samochodowy,
– parking przy centrum handlowym,
– garaż,
– stacja paliw,
– autostrada.
Jak zabezpieczyć samochód przed kradzieżą?
Dawniej złodziejowi do otworzenia samochodu wystarczył łom, dzisiaj potrzebuje laptopa i specjalnego sprzętu. Złodzieje doskonale znają zabezpieczenia modeli aut, które kradną. Warto zainstalować dodatkowy alarm innej firmy, o którym złodziej nie będzie wiedział. Widzieliście naklejki na szybach nowych samochodów „śledzenie GPS”? Myślicie, że taka ochrona jest skuteczna?
Otóż nie. Na nic zda nam się sygnał GPS, ponieważ istnieją urządzenia zakłócające sygnał satelitarny. Dobrze przygotowany złodziej doskonale zna każdy szczegół zabezpieczeń samochodowych.
Skuteczne zabezpieczenie przez kradzieżą samochodu
Najskuteczniejszą metodą ochrony pojazdu przed złodziejami jest wykupienie polisy AC. Nic tak dobrze nie zabezpieczy nas od straty finansowej jaką poniesiemy, gdy ukradną nam samochód jak ubezpieczenie AC. Ubezpieczenie Autocasco chroni nasze pojazdy nie tylko od kradzieży, ale również od zniszczenia i uszkodzeń. Przy wyborze AC nie kieruj się tylko i wyłącznie kwotą składki, ale przejrzyj dokładnie warunki zakładu ubezpieczeń oraz określ swoje preferencje. Nie stosuj się do powiedzenia: „Mądry Polak po szkodzie” i wykup polisę AC dla swojego samochodu.
Dowiedz się więcej na temat ubezpieczeń AC na : https://www.uniqa.pl/ubezpieczenia-dla-ciebie/ubezpieczenie-ac

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Dobre AC, a już w ogóle przezorność, to podstawa. Pozdrawiam 🙂

Komentarz są wyłączone.