lipiec 20, 2024
Tuning

Audi A3 Tuning

audi-a3-tuning

Audi A3 Tuning – Firma O.CT Oberscheider Tuning GmbH zajęła się podrasowaniem seryjnego Audi A3 i zmieniła go nie do poznania. Boehler concept.BS3 napędzany jest czterocylindrowym, rzędowym silnikiem turbo o pojemności 2 litrów. Po profesjonalnych przeróbkach, dokonanych przez O.CT, motor ten generuje teraz moc 328 koni mechanicznych oraz 425 Nm momentu obrotowego.

Osiągi BS3 są nie mniej imponujące, ponieważ przyspieszenie od 0 do 100 km/h trwa o całą sekundę krócej niż w przypadku fabrycznego Audi S3. Maksymalna prędkość jaką może rozwinąć ten bolid to 265 km/h.
Boehler concept.BS3 wyprodukowany zostanie w limitowanej serii 100 egzemplarzy, a każdy z nich dostępny będzie za cenę około 67 tysięcy euro.

boehler-conceptbs3

Tuning mechaniczny objął specjalnie przeprogramowaną jednostkę sterującą pracą silnika, wyczynowy układ wydechowy oraz sportowy system zasysania powietrza. Dodatkowo zamontowano pomocniczą chłodnicę powietrza doładowującego, aby zapewnić odpowiednią temperaturę w każdych warunkach.
audi-a3-po-tuningu
Zawieszenie, które posiada szeroki zakres regulacji, zaprojektowano tak, by było w stanie jak najbardziej efektywnie przenosić przeciążenia, zapewniając bezpieczne prowadzenie w szybkich łukach. Ośmiotłoczkowe zaciski hamulców, w połączeniu z ogromnymi – odpornymi na fading –  tarczami o średnicy 372 mm pozwalają na szybkie zatrzymanie BS3.

audi-s3-tuning

Patrząc na pakiet aerodynamiczny, w jaki wyposażono tę wersję, przychodzi na myśl niezapomniane Audi Urquattro. Poszerzone błotniki pozwalają na zamontowanie szerokich opon. Producenci użyli potężnych, 20-calowych felg, a na nie założone zostały gumy Yokohama Advan Sport Tires w rozmiarach 245/30 z przodu oraz 255/30 na tylnej osi.
audi-s3-tuning-oberscheider
Tylny zderzak zaprojektowany został tak, bo dodatkowo zwiększyć siłę docisku aerodynamicznego. Efektowne końcówki sportowego układu wydechowego, wykonane ze stali szlachetnej, dodają BS3 drapieżności.

audi-s3-sport

audi-s3-felgi

audi-s3-wydech

boehler-conceptbs3-audi

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.