czerwiec 14, 2024

pagani-zonda-r

Pagani Zonda R – Włoska firma Pagani ujawniła więcej szczegółów dotyczących modelu Zonda R, który jest wyczynowym sportowcem z przeznaczeniem zarówno na tor, jak i na drogi publiczne.

Do napędu posłużył silnik V12 o pojemności 6 litrów, pochodzący z magazynów firmy AMG, który montowany jest także w rasowym Mercedesie CLK GTR. Motor ten generuje potężną moc 750 koni mechanicznych (przy 7500 obr./min.) oraz maksymalny moment obrotowy sięgający 710 Nm (przy 5700 obr./min.).

Wspomniane parametry, w połączeniu z niską masą pojazdu, wynoszącą niewiele ponad 1 tonę, pozwalają na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie 2,7 sekundy i osiągnięcie maksymalnej prędkości ponad 350 km/h. Współczynnik masy do mocy wynosi jedynie 1,43 kg/KM.

Pagani Zonda R napędzana jest na tylną oś, posiada także samoblokujący mechanizm różnicowy oraz 6-stopniową sekwencyjną skrzynię biegów. Dla większego bezpieczeństwa firma zamontowała tam układ ABS oraz system kontroli trakcji opracowany przez Bosch Motorsport.

Cena za auto zaczyna się od  1.460.000 euro!

pagani-zonda-r-2

pagani-zonda-r-amg

pagani-zonda-r-fotki

pagani-zonda-r-foto

pagani-zonda-r-galeria

pagani-zonda-r-v12

pagani-zonda-r-zdjecia

zonda-r

Pagani Zonda R film video:

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=pB5YSZqmu3k[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.