wrzesień 29, 2023
Audi Auta Sportowe Ciekawostki Marki Super Samochody

Audi R8 V10 plus – zdjęcia, filmy, dane, osiągi i cena

Audi R8 V10 plus – nowe Audi z silnikiem od Gallardo. Zobacz zdjęcia, filmy, dane, osiągi i cena Audi R8.

Audi R8 V10 wyposażony w silnik o pojemności 5,2 litra i 10 cylindrach ułożonych pod kątem 90 stopni. Jest to jednostka pochodząca z Lamborghini Gallardo, z tym, że w Audi pozbawiona ma być dodatkowych przeróbek zwiększających moc. Nawet bez tuningu motor ten osiąga imponującą moc 610 KM. Sprint od 0 do 100 km/h wa 3,2 sekundy, a prędkość maksymalna tego bolidu to 315 km/h.

Audi R8 V10 plus – zdjęcia, filmy, dane, osiągi i cena

Model Audi R8 V10 otrzyma tradycyjne modyfikacje wyglądu stosowane w usportowionych wersjach „S” oraz „R”. Będzie to między innymi chromowana kratka grilla, aluminiowe osłony lusterek i nowe wzory felg z lekkich stopów. Przeprojektowany został tylny zderzak, który posiadać będzie dwie końcówki układu wydechowego, zamiast czterech jak w przypadku R8 z silnikiem 4.2 V8. We wnętrzu jedyną widoczną różnicą pomiędzy wersjami V10 a V8 jest czarne tło wskaźników na desce rozdzielczej. Cena Audi R8 zaczyna się w Polsce od 804 tysięcy złotych.

Punktowe światło laserowe podwaja zasięg wiązki reflektorów Audi R8. W każdym z nich znajduje się moduł z czterema mocnymi diodami laserowymi, o średnicy zaledwie 300 mikrometrów. Wytwarzają one niebieskie światło laserowe o długości fali 450 nm. Konwerter fosforowy zamienia je na światło białe o temperaturze barwy 5500 kelwinów, idealnej dla ludzkiego oka. Punktowe światło laserowe – włączane poza obszarem zabudowanym przy prędkościach ponad 60 km/h – znacznie zwiększa widoczność i bezpieczeństwo kierowców. Wykorzystując kamerę, inteligentny system wykrywa innych użytkowników dróg i aktywnie dostosowuje rozkład światła, by uniknąć ich oślepiania.

Audi R8 łączy tę nową technologię z dynamicznymi kierunkowskazami, umieszczonymi wzdłuż górnej krawędzi reflektora i ze światłami do jazdy dziennej. W zależności od modelu kierunkowskazy wykonane są jako pojedyncze diody LED lub bloki diod LED. Gdy tylko kierowca włączy kierunkowskaz, diody LED zapalają się sekwencyjnie z wewnątrz na zewnątrz – czyli w kierunku wykonywania skrętu.

Audi R8 V10 plus video

Prawda że piękny ? 🙂

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły