czerwiec 14, 2024
Aktualności Audi Marki

Audi RS Q3

7332c93ee70eda3d922433e83e0de87f

Audi RS Q3 to pierwszy samochód typu RS w serii Q. Kompaktowy SUV o wyścigowych możliwościach może się pochwalić przyspieszeniem od 0 do 100 km/h  w 5,2 sekundy, a prędkość maksymalna to 250 km/h. Silnik turbo o pojemności 2,5 litra wyposażony w system start/stop generuje moc 310 KM.

Za przeniesienie napędu odpowiada kompaktowa, siedmiostopniowa, automatyczna skrzynia biegów S tronic. Sportowe zawieszenie RS sprawia, że jest o 25 mm niżej od serii. Elektroniczny system stabilizacji toru jazdy ESC ma tryb sportowy, i co ważne można go też całkowicie wyłączyć.

Sportowego charakteru tej wersji Audi nadają zderzaki RS, napis quattro na środkowym wlocie powietrza, aluminiowe relingi, spojler zamontowany na tylnej krawędzi dachu, dyfuzor i duża końcówka rury wydechowej.

W środku zamontowano sportowe fotele z wytłoczonymi emblematami RS Q3 które obciągnięto czarną tkaniną Alcantara i skórą. Wskaźniki na tablicy rozdzielczej mają szare tarcze z białymi cyframi i czerwonymi wskazówkami. Wielofunkcyjną kierownicę spłaszczono u dołu, nadając jej typowo sportowego wyglądu. Wyświetlacz kolorowego systemu informacji kierowcy FIS, w specjalnym menu RS, pokazuje ciśnienie ładowania, temperaturę oleju oraz wyświetla laptimer do pomiaru średniej prędkości przejazdu.

Pedały i podstopnica są aluminiowe, a ozdobne listwy mają kolor czarnego lakieru fortepianowego. Czarna podsufitka jest już seryjna.

Ciekawsze elementy wyposażenia seryjnego Audi RS Q3 to system wsparcia parkowania plus, sprzęt nagłaśniający Audi sound system, a także reflektory ksenonowe Xenon plus i diodowe światła tylne.

[nggallery id=2153]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły