grudzień 5, 2022
Aktualności Audi Marki

Audi TT Offroad Concept

audi-tt-offroad-concept

Audi TT Offroad Concept został zaprezentowany podczas salonu samochodowego w Pekinie. Zaprojektowany jako 4-miejscowy SUV, oparty na sportowym modelu TT. Pojazd jest hybrydą typu plug-in, z dwoma silnikami elektrycznymi i benzynowym 2.0 TFSI.

Napęd plug-in hybrid w Audi TT Offroad Concept generuje łączną moc 408 KM i moment obrotowy 650 Nm. Przyspiesza w 5,2 sekundy od 0 do 100km/h a prędkość maksymalna wynosi 250 km/h. Samochód zużywa średnio tylko 1,9 l paliwa na 100 km i emituje zaledwie 45 g CO2 na kilometr. Audi TT Offroad Concept może przejechać na napędzie elektrycznym ponad 50 km. Łączny zasięg auta wynosi do 880 km.

Koncepcyjny pojazd można ładować za pomocą techniki Audi Wireless Charging, umożliwiającej indukcyjne ładowanie bezprzewodowe. Trwa ono mniej więcej tyle samo co ładowanie przewodowe, a kierowca może go w każdej chwili sam zatrzymać.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły