grudzień 6, 2023
Aktualności Ciekawostki

Auta do wynajęcia – kiedy warto skorzystać?

Wygodna możliwość wynajmu samochodu

Wynajęcie samochodu nie jest już tak egzotyczną usługą, jak to się mogło jeszcze kiedyś wydawać. Auto można wypożyczyć na wakacyjny wyjazd, w ramach opcji zastępczej w razie kolizji drogowej, dla pracowników w firmie lub długoterminowo – zamiast leasingu. O ile kilka lat temu wynajem samochodów był usługą kierowaną w szczególności do obcokrajowców, zamożnych ludzi i biznesmenów, tak na przestrzeni lat wiele się zmieniło. Jak sytuacja wygląda teraz?

Samochód do wynajęcia na czas naprawy Twego auta

Wyobraź sobie, że stałeś się ofiarą kolizji drogowej i Twój samochód musi przejść naprawę, bez której nie może powrócić na ulice. Ty jednak każdego dnia intensywnie z niego korzystałeś zarówno w celach zawodowych, jak i rodzinnych i nie wyobrażasz sobie codzienności bez auta. Warto pamiętać, że w takich sytuacjach przysługuje Ci samochód zastępczy, którego koszty wypożyczenia zostaną pokryte z OC sprawcy wypadku. Bardzo wiele firm ubezpieczeniowych, które działają na rynku, korzysta z usług wypożyczalni samochodów. Jeśli więc Twój wniosek o zastępczy środek transportu zostanie rozpatrzony pozytywnie, pracownicy wypożyczalni podstawią samochód pod Twój dom, a Ty nie będziesz musiał głowić się, jak dojechać do pracy czy jak radzić sobie z codziennymi obowiązkami.

W razie wypadku skorzystaj z auta zastępczego z OC sprawcy

Wynajem na wakacje

Często zdarza się tak, że na wakacje udajemy się własnym samochodem, bowiem wtedy jesteśmy uniezależnieni od kogoś innego i sami decydujemy, jaką trasą jechać oraz co zwiedzić. Niemniej jednak może zdarzyć się, że tuż przed długo planowanym wakacyjnym wyjazdem nasz samochód ulegnie awarii, a mechanik rozkłada ręce i informuje o tym, że naprawa na pewno nie będzie wykonana do dnia rozpoczęcia urlopu.
Jest to kolejna sytuacja, w której możesz skorzystać z usług wypożyczalni samochodów w Twoim mieście. Bez zbędnych formalności będziesz mógł szybko wybrać odpowiedni pojazd, podpisać dokumenty i jak najszybciej skupić się na wakacyjnym wypoczynku. Cena takiego wynajmu będzie uzależniona od tego, na ile dni chcesz wypożyczyć pojazd oraz od tego, czy potrzebujesz dodatkowych ubezpieczeń.

Wakacyjne podróże wynajętym samochodem

Samochody do wynajęcia zamiast leasingu

Potrzebujesz w swojej firmie dodatkowych samochodów, ale nie interesują Cię wysokie kredyty? Być może znajdujesz się w sytuacji, gdzie jeden z Twoich pracowników potrzebuje samochodu na dłuższy okres? W tym wypadku sprawdzi się tzw. wynajem długoterminowy, za który jako właściciel firmy zapłacisz wyłącznie fakturę VAT wystawianą co miesiąc przez wypożyczalnię. Cena zawiera koszty serwisowania, zmiany ogumienia, opiekę techniczną oraz ubezpieczenie. Dzięki temu nie musisz się niczym martwić, a w razie potrzeby bez większych problemów możesz przedłużyć lub zakończyć umowę wynajmu.

Wynajęcie samochodu i koszty

Możliwe, że do tej pory wynajem samochodu kojarzył Ci się głównie z wysokimi kosztami i usługami, które kierowane są do zamożniejszych osób. Dzisiejsza sytuacja jest już inna, gdyż jak pokazują obecne oferty wypożyczalni, na wynajem może pozwolić sobie w zasadzie każda pracująca osoba. Oferta aut jest szeroka i dzięki dużemu zakresowi dostępnych modeli z całą pewnością będziesz w stanie wybrać dla siebie możliwie najkorzystniejszą opcję.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. andrzej says:

    Według mnie wypożyczalnia samochodów to bardzo dobra sprawa. Nieraz korzystałem, przeważnie na wakacjach w Polsce, ale przede wszystkim za granicą. Nie ma co się martwić choć gdybym nie czuł się pewny za kółkiem i nie miał bym prawa jazdy od kilku lat to pewnie bym się nie zdecydował na wypożyczenie.

Komentarz są wyłączone.