marzec 21, 2023
Aktualności Amerykańskie Dodge Tuning

Barrett-Jackson: Dodge Challenger od Petty’s Garage

Dodge Challenger by Petty’s Garage – Zakończona wczoraj impreza aukcyjna Barrett-Jackson, obfitowała w misternie tuningowane pojazdy. Jednym z nich był Dodge Challenger SRT8 przygotowany przez Petty’s Garage. Powstały w firmie byłego kierowcy NASCAR Richarda Petty’ego, samochód zlicytowano za kwotę 130,000$.

Egzemplarz o numerze 0001 odznacza się lakierem Petty Blue opracowanym przez BASF oraz ręcznie wykonanymi modyfikacjami przodu. Oryginalny tylny zderzak mieści dwie, centralnie umieszczone końcówki (rozmiar 70 mm) sportowego układu wydechowego Czarne aluminiowe felgi kryją komponenty układu hamulcowego Brembo Gran Tourismo: nawiercane tarcze o średnicy 380 mm z sześcioma tłoczkami z przodu i czterema na tylnej osi.

Źródło napędu stanowi udoskonalona przez Arrington Engines, jednostka 7.0 (426ci) HEMI V8. Silnik generuje moc 585 KM oraz 760 Nm momentu obrotowego.


Źródło: Auto-Blog.pl, Fot. B-J: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.