Lipiec 31, 2021
Aktualności Amerykańskie Ford Tuning

Barrett-Jackson: Mustangi od RingBrothers

Mustangi od RingBrothers – Specjalizujące się w modyfikowaniu klasyków, rodzinne przedsiębiorstwo braci Ring, wystawiło na licytację dwa Fordy Mustangi: miedziowego Copperbacka oraz zielonego Reactora.

Mustang o imieniu Copperback to model Fastback z 1967 roku. Samochód cechuje się unikalnym miedzianym lakierem oraz czarną maską. Zawieszenie firmy Alston, wspomagane jest przez system regulacji wysokości Air Ride Technology. Całość osadzono na czarnych 19-calowych aluminiowych felgach, skrywających sześć tłoczków firmy Baer, przy każdym z kół.
Do napędu służy siedmiolitrowa jednostka (427ci) V8 Roush Racing o mocy 560 KM., zespolona z pięciostopniową manualną skrzynią Tremec. Aukcja Chopperbacka osiągnęła cenę 159,000$.

Kolejny „Pędzący Koń” to również wersja Fastback z 1967 roku. Reactor pokryty został ciemnozielonym lakierem. Kute, szare 19-calowe obręcze maskują 381 mm tarcze z sześcioma tłoczkami Baer. Podobnie jak Chopperbacka, zawieszenie Reactora wspiera technologia Air Ride.
Pod maską znalazło się miejsce dla 7.0 (427ci) V8, połączonego z ręczną, pięciobiegową skrzynią. Reactor znalazł nowego właściciela za 253,000$.


Źródło: Auto-Blog.pl, Fot. B-J: Drew Phillips / Weblogs, Inc.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Copperback, a nie Chopper… ;] I tak miedziany o niebo ładniejszy.

  2. Piotr Sieniawski says:

    Masz rację DuDa. Za bardzo wpatrzony jestem w amerykańskie Choppery 🙂

Komentarz są wyłączone.