czerwiec 24, 2024

Bertone Mantide

Bertone Mantide – to nowy super samochód który po kilku miesiącach testów oficjalnie zaprezentowano w Szanghaju. Do tej pory tajemnicze auto budowane przez Stile Bertone znane było jako Project M. Mantide powstał na bazie Corvetty ZR1 i wyprodukowany zostanie tylko w 10 egzemplarzach. Jego cena wynosi aż 2 miliony dolarów. Futurystyczny design pojazdu inspirowany jest światem myśliwców i bolidów Formuły 1. Jak przyznają projektanci, przy tworzeniu prototypu intensywnie korzystali z tunelu aerodynamicznego, co zaowocowało niezwykle niskim współczynnikiem oporu powietrza, równym zaledwie 0,298. Twórcy Mantide obiecują osiągi na poziomie lepszym niż w przypadku bazowego Corvette ZR1, głównie dzięki znacznemu obniżeniu masy samochodu i zastosowaniu zaawansowanych rozwiązań aerodynamicznych. Całe nadwozie, elementy tapicerki, siedzenia, a nawet koła, wytworzono z włókna węglowego.

Auto napędza silnik V8 o mocy 640 KM dzięki temu do „setki” przyspiesza w zawrotnym tempie 3,2 s, a maksymalna prędkość wynosi aż 351 km/h. Wysoką sztywność konstrukcji uzyskano przez użycie klatki bezpieczeństwa z homologacją FIA, a nad życiem pasażerów czuwają wyczynowe fotele z czteropunktowymi pasami bezpieczeństwa.

Bertone Mantide – Super Auto film video

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=JRCQytK1ZN0[/youtube]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły