Ferrari California Edo

Ferrari California Edo – tuningowa firma Edo Competition pokazała pełny pakiet zmian stylistycznych i mechanicznych dla nowego Ferrari California Spider – pierwszego w historii Ferrari z elektrycznie otwieranym aluminiowym dachem .

California to wyjątkowy model, gdyż jego ośmiocylindrowy silnik umieszczony został z przodu, a nie centralnie. Do tej pory nad przednią osią Włosi montowali jednostki sześcio- lub dwunastocylindrowe. Fabryczna moc V-ósemki Californii to 460 koni mechanicznych, co pozwala na przyspieszenie od 0 do 100 km/h w czasie około 4 sekund i osiągnięcie prędkości maksymalnej ponad 300 km/h.

Przeprogramowanie  elektroniki silnika oraz gruntowne przerobienie układu wydechowego zaowocowały  podniesieniem mocy o 40 KM do wartości 500 KM, a momentu obrotowego o 16 Nm, do 500 Nm. Tak podrasowana California przyspiesza od 0 do 100km/h w jedyne 3,9 sekundy, a maksymalna prędkość sięga 315 km/h, czyli o 5 km/h więcej, niż w wersji fabrycznej. Klienci mają do wyboru szereg ozdobnych felg o średnicy 20 lub 21 cali z niezwykle szerokimi oponami (nawet 295/25 ZR 21). Tuner oferuje także pakiet obniżający nadwozie o 35 mm i zawieszenie o zmiennej charakterystyce. We wnętrzu roadstera znajduje się oczywiście skórzana tapicerka, a producent na indywidualne zamówinie może spełnić każde życzenie klienta.

Ferrari California

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.