czerwiec 8, 2023
Auta Sportowe BMW Marki Super Samochody Tuning

BMW M6 G-Power Hurricane CS

BMW M6 G-Power Hurricane CS

BMW M6 G-Power Hurricane CS – Niemiecki tuner G-Power stworzył najszybsze na świecie BMW Coupe. 750-konna maszyna podobno osiąga prędkość maksymalną 370 km/h.

Pod maską maszyny znajdziemy 750-konny silnik V10 z turbodoładowaniem. Silnik był wcześniej montowany przez tunera w zmodyfikowanej wersji sedana M5, który – osiągając prędkość 367,4 km/h – okazał się najszybszym sedanem świata. Bardziej aerodynamiczna wersja M6 w przeprowadzonych testach osiągnęła 370 km/h – informuje G-Power. Wydajna jednostka pozwala na osiągnięcie pierwszej setki w 4,4 sekundy, 200 km/h pojawi się na liczniku po 9,6 sekundy, 300 km/h osiągamy po 26 sekundach.

Aby osiągnąć taki wynik sylwetka auta została odpowiednio zmodyfikowana. BMW M6 wyposażono w nowy przedni i tylny zderzak, poszerzono nadkola auta, zamontowano nową maskę, a na tylnej klapie pojawił się spoiler. Na kołach pojazdu znalazły się opony przystosowane do prędkości przekraczających 340km/h, całości dopełniają 21-calowe felgi Silverstone Diamond.

Zastosowanie tytanowego wydechu oraz lekkich foteli z włókna węglowego pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi maszyny. M6 Hurricane jest lżejszy od seryjnego odpowiednika o blisko 50 kilogramów. Poskromieniem auta zajmuje się nowy układ hamulcowy z ceramicznymi tarczami o średnicy 380 mm.

Przyjemność posiadania i jazdy najszybszym BMW Coupe będzie kosztować 360 tys. euro.

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-2

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-3

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-4

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-5

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-6

bmw-m6-g-power-hurricane-cs-7

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.