luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe BMW Filmy Targi

BMW Seria 1 M Coupe

BMW 1 M Coupe – Po miesiącach wyczekiwania i grupie obywateli testującej prototyp, nareszcie jest. BMW 1 M Coupe, zasilane podwójnie turbodoładowaną, rzędową jednostką o pojemności trzech litrów.

Seria 1 M Coupe wyróżnia się nowymi zderzakami, serią spojlerów oraz pękatymi nadkolami chroniącymi 19” obręcze M (+ opony 245/35 i 265/35), kojarzone z zestawem M3 Competition Package oraz modelem M3 GTS. Aluminiowe felgi kryją zaś nawiercane, wentylowane tarcze o średnicy 360 i 350 mm na tylnej osi. Nie zapomniano również o progresywnym wspomaganiu układu kierowniczego Servotronic, dostosowującego przełożenie do aktualnej prędkości.
Z kronikarskiego obowiązku muszę wspomnieć o specjalnym lakierze Valencia Orange Metallic, dostępnym wyłącznie w 1 M Coupe.

Wnętrze udoskonalono w duchu „M”. Skórzana tapicerka Boston (+ pomarańczowe przeszycia), alcantarowe dodatki, przeprojektowany panel wskaźników oraz opcjonalny, zestaw audio firmy Harman Kardon. Choć kto by zajmował się takimi rzeczami gdy po maską…

Mamy 340-konnego potwora, zdolnego pchnąć 1495-kilogramowe auto do pierwszej setki w 4,9 s, a do drugiej w 17,3 sekundy. Prędkość maksymalna to oczywiście 250 km/h, a średnie (teoretyczne) zużycie paliwa wynosi 9,6 l/100 km. O emisji dwutlenku węgla nie wspomnę, ponieważ nie chcę sobie i wam psuć humoru (224 g/km, tylko ciiicho…). Napęd na tylne koła (+ ulepszony M Differential Lock) przekazuje 6-stopniowa, manualna skrzynia.

BMW 1 M Coupe pojawi się na otwarciu sezonu, w Detroit (10 – 23 styczeń 2011). W salonach sprzedaży, samochodu możemy oczekiwać w maju. Wyjściowa cena to 50,500€.


Wideo:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły