Brabus Widestar – Mercedes SLS AMG będzie uwielbiany po wsze czasy lecz z pewnością nie dorówna legendzie 300 SL, nawet gdy odziejemy go w szerokie szaty i kosmiczne wloty powietrza.

Poza poszerzeniami (nadkola, progi) nowy jest także karbonowy spojler zderzakowy, czterożebrowy dyfuzor oraz spojler na klapie bagażnika. Dzięki wszechobecnej elektronice, zawieszenie Bilsteina może być regulowane w zakresie 30 mm. Całość zaś osadzono na 20 i 21-calowych felgach Brabus Monoblock F Platinum Edition o chropowatej lub gładkiej powierzchni w dowolnym kolorze. Decydując się na opony (275/30 i 295/25) możemy wybierać spośród krótkiej listy dostawców: Pirelli lub Yokohama.

Zasiadając w kubełkowym fotelu, będziemy mogli rozsmakować się w najlepszej skórze i Alcantarze, a nasze dłonie spoczną na sportowej kierownicy, będącej mieszanką tych dwóch materiałów. Nie przeoczcie prędkościomierza wyskalowanego do 400 km/h i pedałów z anodyzowanego aluminium.

Zaopatrzona w tytanowy układ wydechowy (regulacja głośności), jednostka 6.3 V8 (6208 ccm) dysponuje mocą o 10 KM wyższą niż seryjne egzemplarze (obecnie 581 KM).


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły