marzec 5, 2024
Bugatti Ciekawostki Luksusowe Marki Super Samochody

Bugatti 16C Galibier

Bugatti 16C Galibier

Bugatti 16C Galibier Concept – nowy koncepcyjny model super luksusowej limuzyny miał swoją premierę w Molsheim czyli mieście, w którym powstała sławna marka. Nazwa Bugatti 16C Galibier ma w sobie zakodowany system napędu. 16C oznacza 16-cylindrów, które w ośmiolitrowym silniku są podwójnie doładowywane. Spaliny wydalane są za pomocą czterech końcówek układu wydechowego. Jednostka napędowa wykorzystuje technologię flex-fuel, co oznacza, że może także spalać etanol. Do tego dodać należy nowe zawieszenie i karbonowe hamulce.

Czterodrzwiowa limuzyna czerpiąca stylistyczne i techniczne inspiracje z Veyrona ma nawiązywać do modelu Type 57 Galibier z 1934 roku, który swoją nazwę zawdzięczał pasmu górskiemu we Francji, stanowiącemu obecnie jeden z odcinków Tour De France. Stąd też dzielona tylna szyba i dwutonowe nadwozie.

Bugatti 16C Galibier Concept

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły