grudzień 9, 2023

Bugatti EB110 SS – Sprzedający tylko wyjątkowe samochody, komis Maranello Motors z Kolonii ma w swojej ofercie naprawdę niezwykły pojazd: Bugatti EB110 SS (Sport Stradale) z 1994 roku, należące do… Michaela Schumachera.

Bananowożółte EB110 SS jako jedyne posiada superluksusowe wnętrze edycji EB110 GT. Mamy więc do czynienia ze skórzaną tapicerką niebieskiego koloru i wspaniałym, drewnianym wykończeniem deski rozdzielczej.

Źródło napędu stanowi wzmocniona jednostka V12 o pojemności 3.5 litra. Poczwórnie turbodoładowany, silnik generuje 611 KM przy 8000 obr./min. Tym samym, pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 3,2 sekundy. Napęd na cztery koła przekazywany jest za pośrednictwem 6-biegowej manualnej skrzyni.

Jeden z 31 lub 33 powstałych egzemplarzy, legitymuje się przebiegiem 4,627 kilometrów. Nie dziwi więc fakt astronomicznej ceny: 600,000€.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Piotr Sieniawski says:

    Kolejny samochód, który w młodości wywarł na mnie ogromne wrażenie. Szkoda jednak, że sprzedawał się tak słabo. W tamtych latach to właśnie przez niego, Bugatti stanęło na skraju bankructwa. Prawdziwy super sportowy bolid. 🙂

Komentarz są wyłączone.