kwiecień 21, 2024

Bugatti Veyron Sang Bleu

Bugatti Veyron Sang Bleu – firma obchodzi w tym roku swoje setne urodziny z tego powodu podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii swoją premierę miał dwukolorowy Veyron w wydaniu Sang Bleu, który bazuje na niedawno pokazanym kabriolecie Bugatti Veyron Grand Sport. Pomimo, że ten niezwykły pojazd wygląda na lakierowany w dwóch barwach, w rzeczywistości za kolory odpowiadają materiały użyte do konstrukcji karoserii. Niebieskie są włókna węglowe ze specjalną domieszką, a srebrne jest polerowane aluminium. Wewnątrz tapicerka zyskała nowe obicie elegancką skórą Gaucho.

Pod maską pracuje standardowy 8-litrowy 16-cylindrowy silnik z poczwórnym turbodoładowaniem, który generuje potężną moc 1001 KM i 1250 Nm. Maksymalna prędkość wynosi 406 km/h. Bugatti Veyron Grand Sport Sang Bleu powstało tylko w jednym egzemplarzu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.