czerwiec 24, 2024

Bentley Mulsanne

Bentley Mulsanne –  Bentley pokazał nowy samochód na tegorocznym Pebble Beach Concours D’Elegance w Montery (California), którego nazwa to Mulsanne. Zbudowany kompletnie od podstaw jest nawiązaniem do modelu 8L z 1930 roku. Konstruktorzy szukając nowego wymiaru luksusu, komfortu podróżowania i niesamowitych osiągów sięgnęli do konstrukcji sprzed niemal 80 lat. Brytyjczycy nie podali na razie żadnych szczegółów dotyczących ceny, silnika ani wyposażenia. Zapowiedzieli, że wszystkie te dane zaprezentowane zostaną na zbliżających się targach motoryzacyjnych we Frankfurcie. Wraz z nowym modelem powraca także dobrze znany emblemat w kształcie litery B, który będzie można sobie zamówić przy zakupie auta. Nowy Bentley Mulsanne ma być czymś więcej, niż tylko następcą Arnage’a. To pierwszy od 1930 r. model od podstaw zaprojektowany i zbudowany przez Bentleya. Pod maskę trafi V8 o pojemności 6,75 l i mocy co najmniej 500 KM.

Bentley zamierza tym autem powalczyć z Maybachem i Rolls-Roycem o najbogatszych tego świata, i chyba mu się  uda gdyż niedługo po prezentacji pierwszy egzemplarz został sprzedany za pół miliona dolarów.

Bentley Mulsanne

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.