luty 21, 2024
Aktualności Auta Sportowe Ferrari Luksusowe Super Samochody Tuning

Ferrari 612 by Novitec Rosso

Ferrari Scaglietti Novitec Rosso – Aby podkreślić sześciolecie produkcji Ferrari 612 Scaglietti, niemiecki specjalista Novitec Rosso opracował m.in. nowe wzory felg i skórzanej tapicerki.

Poza tym 612 Scaglietti otrzymało przyciemnione klosze reflektorów, bocznych kierunkowskazów i tylnych lamp. Całość osadzono na trzyczęściowych, polerowanych felgach NF3. W komplecie z obręczami, dostarczane są opony Pirelli P Zero o rozmiarze 275/30/20 z przodu i 355/25/21 na tylnej osi.

Wnętrze uświetniono specjalnym rodzajem skórzanej tapicerki i sportowymi dodatkami w postaci foteli oraz kierownicy.

Źródło napędu stanowi udoskonalona jednostka V12 o pojemności 5.7 litra. Przeprogramowany sterownik silnika ECU i nowy układ wydechowy sprawiają, że maksymalna moc wzrasta do 565 KM/7290 obr./min. Podobnie ma się sprawa z momentem obrotowym. Obecnie, osiąga on wartość 609 Nm przy 5300 obrotach na minutę. Tym samym, pierwsza setka pojawia się na prędkościomierzu po 3,9 sekundy, a prędkość maksymalna to 325 km/h.


[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły