styczeń 27, 2023
Aktualności Amerykańskie Filmy

Cadillac CTS-V nadjeżdża


Cadillac CTS-V Coupe – Podczas zbliżających się wielkimi krokami targów w Detroit, Cadillac zaprezentuje najmocniejszą wersję Coupe modelu CTS, od lat oznaczaną literą V.

Od pozostałych odmian CTS-V wyróżnia się garbatą maską oraz delikatnie przemodelowanym przodem i tyłem. Równie unikalne są 19-calowe aluminiowe felgi, obute w opony Michelin Pilot Sport PS2.
Zawieszenie wspomagane jest przez system Magnetic Ride Control, dzięki któremu kierowca ma możliwość ustawienia trybu pracy: Tour lub Sport. Kompletne tarcze z sześcioma tłoczkami z przodu i czterema na tylnej osi, dostarczyła włoska firma Brembo. Na osi napędowej zainstalowano również dyferencjał o ograniczonym uślizgu.
Pod maską znalazło się miejsce dla jednostki LSA V8 o pojemności 6.2 litra. Doładowany mechaniczną sprężarką Eaton, motor generuje moc 556 KM oraz 747 Nm momentu obrotowego. Takie właściwości pozwalają na osiągnięcie pierwszej setki po upływie 3,9 sekundy. Z silnikiem zespolono sześciostopniowe skrzynie: manualną Tremec TR6060 lub automatyczną Hydra-Matic 6L90.
Targi w Cobo Center potrwają od 11 do 24 stycznia.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły