wrzesień 21, 2023
Aktualności

Carsharing – wypożycz samochód na minuty w wygodny sposób


Idea carsharingu dotarła do Polski – szacuje się, że z usługi korzysta już kilkadziesiąt tysięcy osób. Gdzie i jak można zarezerwować pojazd? Co otrzymują osoby, które zdecydują się na współdzielenie pojazdu?

Carsharing – jak wypożyczyć pojazd?

Zainteresowanie carsharingiem rośnie, a wiele osób uważa wynajem pojazdu na minuty za korzystną alternatywą dla wypożyczalni samochodowych. Aby skorzystać z samochodu dostępnego w wypożyczalni, konieczne jest podpisanie umowy, klient musi też liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jak jest w przypadku carsharingu?

Idea carsharingu zakłada, że usługa ma być korzystna dla kierowcy, który potrzebuje samochodu sporadycznie i niekoniecznie na cały dzień. Firma Easyshare działająca na terenie Poznania proponuje klientom kompleksową usługę. Pojazd można zarezerwować za pomocą aplikacji mobilnej. Aby to zrobić, trzeba się zarejestrować i potwierdzić swoje uprawnienia do kierowania pojazdami. Na tym jednak formalności się kończą.

Wraz z aplikacją użytkownik otrzymuje dostęp do mapy – znajdzie na niej miejsca, w których znajdują się pojazdy. Po zarezerwowaniu samochodu, wystarczy dotrzeć pod wskazany adres, aby go odebrać. Samochody są czyste i przygotowane do jazdy. Rozliczenie jest bardzo korzystne – klient płaci wyłącznie za przejechane kilometry i każdą minutę postoju, jeżeli skorzystał z niego w czasie użytkowania pojazdu.

Wypróbuj samochody hybrydowe

Firma Easyshare oferuje klientom pojazdy hybrydowe Toyota Yaris. Mają one zdecydowaną przewagę nad klasycznymi, czyli spalinowymi autami, gdy mowa o wpływie na środowisko naturalne. W ostatnich latach coraz więcej mówi się o konieczności wdrażania ekologicznych rozwiązań. Pojazdy hybrydowe to czystsze powietrze i mniej hałasu.

Korzystasz z pojazdu jedynie sporadycznie? Coraz częściej zauważasz finansowe minusy utrzymywania samochodu, którego nie potrzebujesz na co dzień? Carsharing może być rozwiązaniem dla Ciebie. Jeżeli mieszkasz w Poznaniu, po prostu zarezerwuj pojazd i samodzielnie przetestuj usługę carsharingu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły