grudzień 8, 2022

Chevrolet Camaro ZL1 SLP Performance – To się nazywa pośpiech. SLP Performance z New Jersey, otrzymawszy błogosławieństwo centrali GM, zabrało się za udoskonalanie najnowszej odmiany Camaro, ZL1.

Aby podkreślić wyjątkowość ZL1 od SLP, samochód korzysta ze znaczącej ilości karbonowych elementów. Poczynając od spojlera zderzakowego przez maskę i klapę bagażnika, kończąc na dyfuzorze. Wszystko to, i wiele więcej, wykonano z ultralekkiego materiału. Pod nadkola wpasowano 20-calowe obręcze SLP z oponami Michelin XL Sport PS2 255/40 i 295/35. Zaglądając w głębię kutej felgi, dostrzeżemy powiększone tarcze hamulcowe Brembo GT, odpowiednio 406 i 381 mm. Kosmiczna moc, o tym za chwilę, wymusiła dalsze usprawnienia zawieszeń w postaci regulowanego kompletu coilover oraz nowego stabilizatora poprzecznego.

Skórzane wnętrze (Katzkin w siedmiu kolorach) uświetniono m.in. tabliczką z numerem pojazdu.

Jeśli 550 KM to dla was mało, co powiecie na 750? Taką właśnie moc ZL1 zawdzięcza kompresorowi SLP TVS 2300 (ciśnienie doładowania 0,68 Bar). Prędkość maksymalna piorunującego zestawu to 330 km/h.

Każdy z 69 pakietów ZL1 od SLP Performance kosztuje 80,000$ + cena właściwego Camaro 1SS lub 2SS z manualną skrzynią biegów.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły