grudzień 5, 2022
Aktualności Auta Hybrydowe Filmy

Imperia GP

Imperia GP – Podobnie jak Polska, Belgia nie posiada własnego, dużego wytwórcy samochodów. Co innego mniejsze manufaktury. W poczet tych ostatnich wkracza ponownie (produkcja w latach 1900-1950) Imperia Automobiles z hybrydowym modelem GP.

Już za rok w ręce nabywców trafią pierwsze egzemplarze GP. Kompozytowa mieszanka Wiesmanna oraz Morgana osadzona na stalowej ramie przestrzennej (+ klatka bezpieczeństwa), podwójnych wahaczach i 18-calowych felgach, napędzana będzie turbodoładowaną jednostką o pojemności 1.6 litra. Zespolona z elektrycznym agregatem, gwarantuje moc 210 KM wraz z 250 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Według belgijskich przewidywań przyspieszenie od 0 do 100 km/h ma zająć cztery sekundy, zachowując przy tym zużycie paliwa na poziomie 1,9 l/100 km.

Ci, którzy nie są w stanie wytrzymać bez Imperii GP, mogą skorzystać z „ekstra” oferty. Za 120,360€ jeden z pierwszych egzemplarzy już wkrótce może być wasz. Regularna, przyszłoroczna cena to 89,950€.


Komputerowe wideo z 2008 roku:

[Źródło: Auto-Blog.pl]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły