Citroen GT

Citroën GT – supersamochód, który zadebiutował 2 października na Paris Motor Show 2008 trafi do produkcji. Citroen GT Concept stworzony na potrzeby gry Gran Turismo 5 trafił na ulice Londynu. Wygląda wręcz niewiarygodnie! Prototyp GT można było zobaczyć na ulicach stolicy Anglii 23 czerwca oraz na Festiwalu Prędkości w Goodwood w dniach 3-5 lipca.

Citroen GT wyposażony jest w silnik benzynowy 646 KM (789 bhp) + funkcję overboost; zwiększający moment obrotowy i dodający aż 138 KM. Od 0 do 100 km/h samochód rozpędza się w 3,6 s. a prędkość maksymalna może wynieść nawet 330 km/h. Samochód jest dziełem współpracy między francuskim Citroënem i japońskim deweloperem Polyphony Digital. Według projektanta Jean Pierre Ploué zostanie wyprodukowanych tylko 20 sztuk.

Koncepcja została specjalnie zaprojektowana dla nadchodzących serii gier Gran Turismo 5 i została włączona także do wersji Gran Turismo 5: Prologue. Twórcy wyszli z projektem i sprzedali go zarówno Polyphony Digital i Citroënowi. Louis Vitton projektował wnętrze tego auta.

Citroën GT na ulicach Londynu film video


Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.