luty 21, 2024
Ciekawostki Aktualności

Co musisz wiedzieć o swojej maglownicy?

Usterka przekładni kierowniczej może prowadzić do poważnych problemów w czasie jazdy samochodem. Istnieje wiele przyczyn, a także „objawów”, które warto dokładnie prześledzić, by upewnić się, czy maglownica nie potrzebują naprawy. W tym artykule przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące usterek przekładni kierowniczych, które powinni znać wszyscy kierujący pojazdami.

Usterka i awaria przekładni kierowniczej

Przyczyn usterki przekładni kierowniczej może być wiele, jednak za najbardziej typową uznaje się wyciek płynu wspomagania. Efekt? Doświadczeni kierowcy z pewnością mieli w swoim życiu sytuacje, gdy odczuli wyraźny luz na kierownicy. Prawdopodobnie był to efekt wycieku płynu. Inny przejaw usterki maglownicy to niepokojące odgłosy i hałasy podczas jazdy samochodem. Stuki podczas normalnej pracy auta i słyszalne trzaski w czasie nagłych ruchów kierownicą mogą świadczyć o problemie z przekładnią kierowniczą.

Awaria maglownicy jest łatwo odczuwalna przy prowadzeniu samochodu. Kierowca odczuwa wówczas, że jego auto nie trzyma się wyznaczonego toru jazdy i samoistnie zmienia wyznaczoną linię w prawą bądź lewą stronę. Inny przykład awarii to brak wspomagania lub odczuwalny zanik wspomagania podczas jazdy. Wskazane awarie niezwykle utrudniają jazdę samochodem, a do tego czynią ją niebezpieczną dla kierowcy oraz innych uczestników ruchu drogowego.

Skutki jazdy z uszkodzoną maglownicą

Jazda z uszkodzoną przekładnią kierowniczą jest niezwykle niebezpieczna. Prowadzi ona do blokady kół bądź zupełnej niemożności skręcenia kierownicy. W czasie jazdy może to doprowadzić do wypadku i ogromnej tragedii wielu osób. Z tego względu, należy reagować jak najszybciej. W razie podejrzenia usterki bądź awarii maglownicy, warto skonsultować się ze specjalistą w tej dziedzinie, który wykluczy, potwierdzi, doradzi czy naprawi przekładnię kierowniczą.

Wymiana maglownicy to stosunkowo szybka usługa. W ciągu kilku godzin można naprawić element, który od dawna utrudniał kierowcy normalne prowadzenie auta. Wystarczy więc jeden dzień roboczy, by pozbyć się problemu z przekładnią i uczynić swoją podróż do pracy, szkoły czy w trasę dużo bezpieczniejszą.

Jak wymienić maglownicę?

W branży motoryzacyjnej istnieje wysoka konkurencyjność, zatem warsztatów czy sklepów, gdzie można nabyć nową maglownicę jest bardzo wiele. Coraz więcej rozwiązań można znaleźć w internecie, co pozwala na wygodne zakupy bez wychodzenia z domu. Wiele firm oferuje możliwość wysłania kuriera, który dostarczy nowy oraz zabierze stary sprzęt, co bywa także korzystniejszą finansową opcją niż dojazd czy wysyłka paczki na własną rękę. Najważniejsze, by wysyłana maglownica była odpowiednio zapakowana, co zapewni jej bezpieczny transport. Doświadczone firmy z ugruntowaną pozycją na rynku chętnie wystawiają dodatkowo pisemną gwarancję zakupionego sprzętu, która trwa z reguły aż 12 miesięcy i nie jest zależna od limitu przejechanych kilometrów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły