Aktualności Luksusowe Targi

Conquest Knight XV

Conquest Knight XV – Conquest Vehicles jest kanadyjskim odpowiednikiem Dartz. Jednak w przeciwieństwie do produktów łotewskich, Knight XV zdaje się wyglądać ja piórko na wietrze.

Dobra dobra, dość tych przyrodniczych porównań. Knight XV to pełnokrwisty pancerniak. Długi na sześć, szeroki na 2,48 i wysoki na 2,54 metra, ważąc przy tym 5896 kilogramów. Pod maską nie znajdziecie jakiegoś tam turbodoładowanego, czterocylindrowego wyrostka. Do napędu służy benzynowa, sześciolitrowa jednostka V8 [ConquestVehicles.com mówi również o 6.8 V10, zasilanym bioetanolem] (325 KM/542 Nm) produkcji General Motors lub dieslowski agregat 6.7 Cummins ISB (300 KM/895 Nm). Jak każdy szanujący się silnik Cumminsa, ISB ma sześć cylindrów ułożonych w rzędzie. Napęd na cztery koła transferowany jest za pośrednictwem 5-stopniowej, automatycznej skrzyni Torqshift.

Powstanie sto egzemplarzy Conquest Knight XV z czego prezentowany nosi numer siedem.

[nggallery id=1718]
[Źródło i Fot. Live: AutoBlog.nl] [ConquestVehicles.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły