Aktualności Ferrari Luksusowe Marki

Ferrari SP12 EC


Ferrari oficjalnie ujawniło zdjęcia modelu SP12 EC stworzonego specjalnie dla Erica Claptona. Ten wyjątkowy supersamochód powstał na bazie Ferrari 458 Italia, a jego design został zainspirowany Ferrari 512 BB.  Brytyjski wokalista jest wielkim fanem akurat tego modelu, co potwierdzają aż trzy egzemplarze w jego posiadaniu.

Clapton zapragnął stworzenia dla siebie jednorazowego pojazdu, który czerpie stylistycznie z 512 BB i ma wyraźny wpływ modelu 458 Italia. Ferrari postanowiło zrealizować ten projekt. Za końcowy efekt są odpowiedzialni projektanci z Centro Stile Ferrari oraz Pininfariny. Prace nad stworzeniem SP12 EC trwały dwa lata. Mówi się, że całość została wyceniona na 3 miliony funtów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, SP12 EC został wyposażony w 4.5-litrowy silnik V8 o mocy 570 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 540 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje około 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna to około 325 km/h.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły