listopad 28, 2022
Aktualności Ferrari Luksusowe Marki

Ferrari SP12 EC


Ferrari oficjalnie ujawniło zdjęcia modelu SP12 EC stworzonego specjalnie dla Erica Claptona. Ten wyjątkowy supersamochód powstał na bazie Ferrari 458 Italia, a jego design został zainspirowany Ferrari 512 BB.  Brytyjski wokalista jest wielkim fanem akurat tego modelu, co potwierdzają aż trzy egzemplarze w jego posiadaniu.

Clapton zapragnął stworzenia dla siebie jednorazowego pojazdu, który czerpie stylistycznie z 512 BB i ma wyraźny wpływ modelu 458 Italia. Ferrari postanowiło zrealizować ten projekt. Za końcowy efekt są odpowiedzialni projektanci z Centro Stile Ferrari oraz Pininfariny. Prace nad stworzeniem SP12 EC trwały dwa lata. Mówi się, że całość została wyceniona na 3 miliony funtów. Jak wynika z nieoficjalnych informacji, SP12 EC został wyposażony w 4.5-litrowy silnik V8 o mocy 570 KM, który generuje maksymalny moment obrotowy wynoszący 540 Nm. Przyspieszenie od 0 do 100 km/h zajmuje około 3,5 sekundy, a prędkość maksymalna to około 325 km/h.

Rate this post

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły