wrzesień 29, 2023
Aktualności

Czy firmy ubezpieczeniowe wprowadzą w życie rozwiązania telematyczne?

shutterstock_5743459

Nowe technologie i ich rozwój zauważalne są niemalże w każdej dziedzinie życia i gospodarki. Firmy prześcigają się w nietuzinkowych pomysłach pragnąc jednocześnie zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagających klientów.

Projekty rozwiązań telematycznych w firmach ubezpieczeniowych

Ostatnimi czasy pojawiły się nowe projekty zmian, które w przyszłości mają zostać wdrożone przez firmy ubezpieczeniowe. Mowa o planie, który zakłada, iż wysokość polisy będzie zależała od stylu i bezpieczeństwa jazdy kierowcy. Takie działania będą możliwe dzięki zastosowaniu innowacyjnych technologii telematycznych GPS.

Link4 jako jeden z pierwszych ubezpieczycieli wysnuł plany zastosowania rozwiązań telematycznych, które mają mieć główny wpływ na wysokość opłacanej polisy.

Kierowcy za bezszkodową i bezpieczną jazdę mają być wynagradzani tańszą polisą bądź innymi korzystnymi profitami.

W jaki sposób ubezpieczyciel chce zrealizować swoje plany?

Otóż w samochodach kierowców mają zostać zamontowane urządzenia GPS, które będą podglądały kierujących i ich wyczyny na drodze.

Ubezpieczyciel podkreśla, iż zasadnicze znaczenie będzie ogrywał styl jazdy kierowcy. Osoby, które nie szarżują na drodze, jeżdżą spokojnie i przede wszystkim bezwypadkowo będą mogły liczyć na niższe polisy niżeli kierowcy jeżdżący szybko, stwarzający zagrożenie czy powodujący kolizje. Firma ubezpieczeniowa podkreśla, iż e drugiej połowie 2015 roku pierwsze oferty mają już trafić do klientów. Nie ulega wątpliwości, iż będzie to zupełna nowość na rynku ubezpieczeniowym. Osoby, które wyrażą chęć skorzystania z owej oferty będą musiały zgodzić się na śledzenie i weryfikowanie ich aut.

Telematyka na rynku ubezpieczeniowym z powodzeniem jest już wykorzystywana na całym świecie. Z pewnością jej pojawienie się w Polsce wywoła niemało emocji. Nietypowe rozwiązania z jednej strony mogą okazać się strzałem w dziesiątkę, bo któż nie chciałby płacić mniej? Z drugiej zaś pomysł śledzenia kierowców może okazać się dla wielu osób dość kontrowersyjny.

Autor artykułu: Trends – strony internetowe dla firm

fot. shutterstock

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły