luty 21, 2024
Artykuły

Czy opinie internetowe pomagają przy zakupie używanych opon?

Na oponach samochodowych nie należy oszczędzać, ponieważ ich jakość bezpośrednio przekłada się na bezpieczeństwo podróży. Czy zakup opon używanych jest w tym świetle dobrym pomysłem? Jak najbardziej, jeśli tylko ma się pewność co do stanu wybranego modelu. Dlaczego przy wyborze warto czytać opinie internetowych klientów?

Czy warto wybierać używane opony?

Wybór używanych opon ma swoje zalety. Głównie jest to możliwość znalezienia markowych opon wysokiej jakości o bardzo niewielkim stopniu zużycia bieżnika za atrakcyjną cenę. W podobnym budżecie można co prawda kupić opony nowe, lecz nie te najwyższej jakości od znanych marek, a zwykle ich tańsze chińskie odpowiedniki. Jeśli więc uda się znaleźć używane opony marki takiej jak na przykład Michelin, Continental albo Bridgestone, w zamian za niską cenę można liczyć na wysokie bezpieczeństwo jazdy, gwarantowane przez dobrą przyczepność markowego ogumienia. Najważniejsze, co należy zweryfikować przy wyborze używanych opon, to zużycie ich bieżnika. W przypadku ogumienia letniego bieżnik powinien mieć co najmniej 6 mm, natomiast w przypadku zimowego, minimum 7 mm.

Zakup używanych opon może również nieść ze sobą pewne ryzyko. Wiąże się ono przede wszystkim z trudną do ustalenia historią użytkowania opon i ewentualnymi wadami ukrytymi. Żeby ich uniknąć, należy wybierać sprawdzonych sprzedawców, którzy wyczerpująco opisują sprzedawane przez siebie produkty i posiadają wystarczającą wiedzę, żeby móc być pewnym ich sprawności.

Czego można dowiedzieć się o sprzedawcy z opinii o nim?

Sprzedawca używanych opon w opisach swoich ofert zawsze powinien podawać komplet wszystkich istotnych informacji między innymi na temat ich bieżnika, przeznaczenia, czy wszelkich niewidocznych na fotografiach uszkodzeniach. Wśród opinii pozostawianych przez innych klientów, zwykle można dość szybko zweryfikować, czy podawane przez sprzedawcę informacje są zgodne ze stanem faktycznym sprzedawanych produktów i czy żadne ważne uwagi nie zostały w nich pominięte. Co więcej, z opinii, szczególnie tych pisanych już po upływie pewnego czasu od zakupu, można dodatkowo wyczytać, jak rzeczywiście sprawdziły się zakupione w danym sklepie opony.

Czytając opinie na stronach takich jak https://www.gowork.pl, warto także poszukać w nich wzmianek na temat kontaktu ze sprzedawcą i ewentualnego rozwiązywania sporów. W przypadku pytań odnośnie wybranych modeli opon warto móc liczyć na szybką i rzeczową odpowiedź.

Lepiej kupić używane opony przez internet czy stacjonarnie?

Stacjonarny wybór opon ma w zasadzie jedną zaletę, której nie można wymienić przy sprzedaży przez internet i jest to możliwość zobaczenia na własne oczy ich stanu oraz zabrania ich od razu po dokonaniu płatności. W przypadku osób, które nie znają się jednak na ogumieniu, nie jest to konieczne – czasem lepiej polegać na opinii specjalisty, niż samemu próbować wydać opinie w dziedzinie, w której nie ma się zbyt wielkiego doświadczenia.

Wybierając opony w sklepach internetowych, ma się do dyspozycji znacznie większy wybór, niż biorąc pod uwagę jedynie pobliskie sklepy stacjonarne. Dodatkowo przez internet w szybki i łatwy sposób można porównać ceny u kilku sprzedawców, upewniając się, że wybrana oferta jest tą najbardziej atrakcyjną.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły