Ciekawostki Aktualności

Czym kierować się podczas wyboru samochodu z wypożyczalni aut?

Wybierając auto z wypożyczalni, często kierujemy się wyłącznie ceną. Nie zawsze tańsza oferta jest jednak najkorzystniejsza. Zanim zdecydujemy, warto porównać propozycje różnych firm. Na co zwrócić uwagę?

Koszt wypożyczenia samochodu z wypożyczalni

Całkowity koszt wypożyczenia auta to nie tylko cena za dzień wynajmu. Niektóre wypożyczalnie wymagają zabezpieczenia kaucji na karcie kredytowej. Jeżeli nie chcemy blokować środków w ten sposób, lepiej poszukać innej firmy. Umowa wynajmu może być tak sformułowana, że koszt całkowity będzie niejasny. Kary umowne, dodatkowe opłaty, czy limit kilometrów mogą nas zaskoczyć. Dlatego należy uważnie czytać umowę i wybrać usługę, której koszt znany jest już w momencie rezerwacji. Wypożyczalnia samochodów w Gdańsku nie pobiera kaucji i nie ma limitu kilometrów. Nie żąda też dodatkowej opłaty za podstawienie samochodu na lotnisko czy terminal promowy.

Umowa wynajmu z wypożyczalnią

Zanim podpiszemy umowę wynajmu, uważnie ją przeczytajmy. Upewnijmy się, że nie zawiera ukrytych kosztów i kruczków prawnych. Za przekroczenie warunków umowy wypożyczalnia może naliczyć kary, dlatego należy dokładnie zapoznać się z dokumentem. Większość wypożyczalni nie wyraża zgody na przewóz psów i innych zwierząt domowych. W aucie nie wolno także palić. Jeżeli firma stosuje limit kilometrów, zapis o tym powinien znaleźć się w umowie, podobnie jak obowiązkowe ubezpieczenia, którymi auto jest objęte.

Na co jeszcze zwrócić uwagę?

Warto zwrócić uwagę na to, czy wypożyczalnia oferuje wyposażenie dodatkowe, takie jak fotelik dziecięcy czy nawigację – akcesoria tego typu mogą być przydatne w podróży. Odbieramy auto czyste i zatankowane do pełna, więc oddajemy je w identycznym stanie. Nie każda wypożyczalnia zezwala na wyjazd autem za granicę. Nawet jeżeli istnieje taka możliwość, wymaga ona zgody firmy. Wiąże się to z dodatkową opłatą i podnosi całkowitą cenę wynajmu, co warto mieć na uwadze. Na temat kosztów mówi artykuł: „Cena wynajmu samochodu w Gdańsku na tydzień – z jakimi kosztami trzeba się liczyć?”.

Wybór wypożyczalni nie jest łatwy, dlatego należy uważnie porównać oferty, sprawdzić opinie, a przed podpisaniem umowy, dokładnie ją przeczytać. Uchroni nas to przed niespodziewanymi, dodatkowymi kosztami wynajmu.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły