Artykuły

Dostarcz prąd do przyczepy połączonej z autem

Holowanie przyczepy za autem pozwala na znacząco zwiększenie ładowności pojazdu i umożliwia przewiezienie tym o wiele większej ilości produktów i materiałów. Dodatkowo prawo wymaga tego, aby również przyczepa posiadała niezbędne oświetlenie, które wpływa na bezpieczeństwo podróżowania z nią. W dostarczeniu zasilania pomocne będzie gniazdo do przyczepki, które pozwoli na łatwe połączenie tej z pojazdem. Wysoka wygoda użytkowania tego rodzaju rozwiązań sprawia, że są one warte zainteresowania. Wystarczy jedynie odpowiednio wybrać gniazdo, połączyć ze sobą wszystkie elementy i cieszyć się wysokim komfortem korzystania z przyczepy i możliwością bezpiecznego przemieszczania się po drogach z każdego rodzaju ładunkiem.

Gniazdo do przyczepki – dopasuj do konkretnych potrzeb

Gniazdo przyczepy może występować w różnorodnych formach, które zależą od rodzaju stosowanych przyczep. Podłączenie do zasilania możliwe jest zarówno dla niewielkich przyczepek, jak i dużych przyczep kempingowych. Za każdym razem potrzeba będzie inna wtyczka do przyczepki, która da możliwość stworzenia odpowiedniego połączenia i transmitowania energii elektrycznej. Na rynku można spotkać gniazdo 13 pin, gniazdo 7 pin czy gniazdo 3 pin. Każde gniazdo przyczepy świetnie sprawdzi się w swojej roli. Zagwarantuje, że zadziałają w przyczepie światła cofania oraz światła stopu. Dodatkowo w przypadku ciągnięcia kamperów możliwe będzie również utrzymanie działania lodówki oraz innych urządzeń elektrycznych. Zainwestowanie w odpowiednie wtyczki znacząco wpłynie na kwestie bezpieczeństwa. Na stronie: https://pitstop.sklep.pl/gniazda-wtyczki-adaptery dostępne w sklepie adaptery pozwolą na łatwe dostarczenie energii i świetnie sprawdzą się w każdym zastosowaniu. W zależności od potrzeb można w serwisie wybierać pomiędzy metalowymi, a plastikowymi wtyczkami. Dodatkowo można dopasować sam rodzaj połączenia pod konkretne oczekiwania.

Wtyczka 7 pin – najbardziej uniwersalne rozwiązanie

Najbardziej uniwersalnym połączeniem, które pozwoli na uzyskanie oświetlenia w przyczepie jest gniazdo przyczepy 7 pinowe. Dzięki niemu mogą działać kierunkowskazy i wszystkie pozostałe elementy oświetlenia. Dodatkowo większość najpopularniejszych pojazdów przystosowanych jest do obsługi tego właśnie gniazda. Samo gniazdo można bardzo łatwo zamontować przy haku holowniczych i dzięki temu uzyskać bezpieczne podłączenie do samochodu. Sprawdź zatem najlepsze rozwiązania, które będą w stanie świetnie wpisać się w potrzeby.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły