grudzień 8, 2022
Artykuły

Dressing do plastików – jak pielęgnować plastiki w samochodzie

Istnieje wiele szkodliwych czynników zewnętrznych mających na wygląd i stan wnętrza samochodów. Z tego powodu wiele osób decyduje się na stosowanie dressingu do plastików, który pozwala na jego pielęgnacje i zabezpieczanie. Podpowiadamy, dlaczego i jak stosować takie rozwiązanie.

Czym jest dressing do plastików?

Wbrew pozorom wnętrze samochodu jest narażone na wiele uszkodzeń i zewnętrznych i należy o nie dbać tak samo jak o zewnętrzną część pojazdu. Tego rodzaju pielęgnacja nie powinna się ograniczać do odkurzania kabiny. Kierowcy i pasażerowie mogą tam nanosić wiele brudu, kurzu i innych zanieczyszczeń. Ponadto nierzadko zdarza się sytuacja, w której ulubiony napój wylewa się na deskę rozdzielczą. Dlatego warto postawić na dressing do plastików umożliwiający czyszczenie zabrudzonej powierzchni. Poza tym jest to środek, którego stosowanie zapewnia warstwę ochronną dla wybranych fragmentów wnętrza pojazdów. Podróż czystym samochodem jest bardziej komfortowa i ma znaczenie dla zdrowia osób znajdujących się pojeździe. Duża ilość bakterii i grzybów w kabinie może prowadzić do pojawiania się dokuczliwych dolegliwości.

Zalety dressingu do plastików

Dressingi do plastików to produkty, których stosowanie przynosi szereg korzyści. Z tego powodu stanowią podstawowe wyposażenie warsztatów i myjni samochodowych, salonów zajmujących się autodetailngiem, jak również kierowców dbających o każdy element swojego samochodu. Dressing pozwala na uzyskiwanie doskonałych efektów w bardzo krótkim czasie, a jego największy zalety to:

  • ochrona plastikowych elementów przed szkodliwym działaniem promieniowania słonecznego, a zatem zapobieganie blaknięciu i powstawaniem odbarwień,
  • gwarancja szybkiego usunięcia różnego rodzaju plam i zanieczyszczeń,
  • zapewnianie solidnej warstwy ochronnej przed zabrudzeniami,
  • dzięki jego stosowanie zwiększa się trwałość plastiku w kabinie samochodu,
  • uzyskanie przyjemnego zapachu na długi czas,
  • minimalizacja występowania czynników mających szkodliwy wpływ na zdrowie kierowcy i pasażerów.

Dressing do plastików – zasady użytkowania

Dressing do plastików jest prosty w użytkowanie, jednak dla zwiększenia jego skuteczności warto stosować się do kilku przydatnych zasad. Przed jego zastosowaniem warto odkurzyć kabinę samochodu, w tym tapicerkę. Następnie warto przetrzeć plastikowe elementy, na przykład za pomocą wilgotnej ściereczki lub przeznaczonego do tego preparatu w sprayu. Po wykonaniu tych ważnych czynności można przejść do aplikacji wysokiej jakości dressingu. Najlepsze rozwiązanie to nakładanie niewielkich ilości dressingu na ściereczkę z mikrofibry. Przy jej wykorzystaniu czyści się wybrane elementy za pomocą powtarzalnych, kolistych ruchów pozwalających na prawidłowe wtarcie produktu. Następnie należy pozwolić aby zaaplikowany środek wysechł. W przypadku pozostania jakiegokolwiek osadu na czyszczonych elementach należy go usunąć. Warto dodać, że nie zaleca się aplikowania dressingów do plastików na rozgrzany plastik, ponieważ takie postępowanie zmniejsza jego skuteczność.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły