luty 21, 2024
Auta Sportowe Ford Marki

Ford Focus Zetec S

ford-focus-zetec-s.jpg

Ford Focus Zetec S – Focus słynie z doskonałego zawieszenia oraz precyzyjnego układu kierowniczego. Model Zetec S będzie jeździł minimalnie lepiej od seryjnego brata. Otrzyma 17-calowe felgi z oponami wysokiej klasy.
Sportowe aspiracje pojazdu zdradzą także masywne zderzaki oraz metalowe nakładki na pedały i dźwignia hamulca ręcznego.  Niestety znacznie mniej atrakcyjnie będzie pod maską. Bazowy silnik o bojowej nazwie 1.6 Ti-VCT wyciska z siebie jedynie 115 KM. Dla bardziej ambitnych kierowców przygotowano 125-konny motor 1.8 oraz dwulitrówkę o mocy 145 KM. Ford zatroszczył się również o zwolenników silników wysokoprężnych, dając im do wyboru 115-konnego 1.8 TDCi oraz jednostkę 2.0 TDCi o mocy 136 KM.

ford-focus-zetec-s2.jpg

Odmiana Zetec S będzie droższa od standardowej o około 3500 PLN. Można do niej zamówić również 18-calowe koła oraz „WRC Pack”, czyli zestaw naklejek upodobniających Focusa do rajdowego auta. Mogli się bardziej postarać… słabe silniki jak na niby sportowy wóz… niestety tylko z wyglądu…

ford-focus-zetec-s3.jpg

ford-focus-zetec-s4.jpg

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły