Auta Sportowe Lamborghini Luksusowe Marki Super Samochody Tuning

Włoski Radiowóz Policyjny

polizia2.jpg

Lamborghini Gallardo odchodzi na emeryturę po przejechaniu 140 000 km… Zastępuje go nowy model Lamborghini Gallardo LP560-4 🙂 Posiadacze Ferrari i Lamborghini powinni mieć się na baczności. Na drogi Włoch wyrusza piekielnie szybki radiowóz. Pojazd stróżów prawa potrafi się rozpędzić do 325 km/h! Radiowóz został zbudowany na bazie Lamborghini Gallardo LP560-4, co oznacza, że pod maską skrywa 560 KM. W kabinie zamontowano radiostację, kamery wideo oraz komputerowy system do odczytywania i przesyłania informacji z tablic rejestracyjnych do centrum dowodzenia. Radiowóz otrzymał również uchwyty na broń oraz tradycyjny „lizak” do zatrzymywania. Włosi znaleźli jeszcze jedno zastosowanie niezwykle szybkiego radiowozu. W jego bagażniku zamontowano lodówkę, umożliwiającą transport narządów do przeszczepu. Policyjne Lamborghini Gallardo LP560-4 może być prowadzone przez 30 stróżów prawa, którzy przeszli specjalne szkolenie. Trening odbywał się pod okiem kierowców testowych Lamborghini. Prezentowany radiowóz będzie patrolował autostrady łączące Salerno z Kalabrią

Zobacz również:  Lamborghini Gallardo Blancpain Edition

polizia.jpg

polizia3.jpg

polizia4.jpg

polizia5.jpg

polizia6.jpg

polizia7.jpg

polizia8.jpg

polizia9.jpg

polizia11.jpg

polizia12.jpg

Włochy to kraina, z której pochodzą najszybsze i najbardziej szalone dzieła inżynierii motoryzacyjnej. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że włoscy kierowcy, mówiąc oględnie mają trochę większy temperament, niż ich koledzy z pozostałych części Unii Europejskiej. Taka mieszanka, podsycona gorącą aurą wymaga specjalnego traktowania. Od kilku lat, o porządek na słonecznych autostradach centralnej i południowej części Italii, dbają pomalowane na biało-niebiesko Lamborghini Gallardo. 

Pierwszy z supersamochodów trafił do drogówki we włoskim Lazzio jeszcze w 2004 roku. Auto pod maskę otrzymało 5-litrową, centralnie umieszczoną jednostkę napędową o mocy 500 KM. Pierwsze 100 km/h pojawiało się na prędkościomierzu po zaledwie 4,2 sekundy, a wskazówka zatrzymywała się na magicznych 309 km/h. LP560-4 jest już trzecim Lambo na służbie włoskiej Policji. 

2008 Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia filmy video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły