czerwiec 24, 2024
Auta Sportowe Lamborghini Luksusowe Marki Super Samochody Tuning

Włoski Radiowóz Policyjny

polizia2.jpg

Lamborghini Gallardo odchodzi na emeryturę po przejechaniu 140 000 km… Zastępuje go nowy model Lamborghini Gallardo LP560-4 🙂 Posiadacze Ferrari i Lamborghini powinni mieć się na baczności. Na drogi Włoch wyrusza piekielnie szybki radiowóz. Pojazd stróżów prawa potrafi się rozpędzić do 325 km/h! Radiowóz został zbudowany na bazie Lamborghini Gallardo LP560-4, co oznacza, że pod maską skrywa 560 KM. W kabinie zamontowano radiostację, kamery wideo oraz komputerowy system do odczytywania i przesyłania informacji z tablic rejestracyjnych do centrum dowodzenia. Radiowóz otrzymał również uchwyty na broń oraz tradycyjny „lizak” do zatrzymywania. Włosi znaleźli jeszcze jedno zastosowanie niezwykle szybkiego radiowozu. W jego bagażniku zamontowano lodówkę, umożliwiającą transport narządów do przeszczepu. Policyjne Lamborghini Gallardo LP560-4 może być prowadzone przez 30 stróżów prawa, którzy przeszli specjalne szkolenie. Trening odbywał się pod okiem kierowców testowych Lamborghini. Prezentowany radiowóz będzie patrolował autostrady łączące Salerno z Kalabrią

polizia.jpg

polizia3.jpg

polizia4.jpg

polizia5.jpg

polizia6.jpg

polizia7.jpg

polizia8.jpg

polizia9.jpg

polizia11.jpg

polizia12.jpg

Włochy to kraina, z której pochodzą najszybsze i najbardziej szalone dzieła inżynierii motoryzacyjnej. Nikogo chyba nie dziwi fakt, że włoscy kierowcy, mówiąc oględnie mają trochę większy temperament, niż ich koledzy z pozostałych części Unii Europejskiej. Taka mieszanka, podsycona gorącą aurą wymaga specjalnego traktowania. Od kilku lat, o porządek na słonecznych autostradach centralnej i południowej części Italii, dbają pomalowane na biało-niebiesko Lamborghini Gallardo. 

Pierwszy z supersamochodów trafił do drogówki we włoskim Lazzio jeszcze w 2004 roku. Auto pod maskę otrzymało 5-litrową, centralnie umieszczoną jednostkę napędową o mocy 500 KM. Pierwsze 100 km/h pojawiało się na prędkościomierzu po zaledwie 4,2 sekundy, a wskazówka zatrzymywała się na magicznych 309 km/h. LP560-4 jest już trzecim Lambo na służbie włoskiej Policji. 

2008 Lamborghini Gallardo LP560-4 Polizia filmy video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły