wrzesień 27, 2023

Ford GT Wheelsandmore

Ford GT Wheelsandmore – oryginalny Ford GT jest już wspaniałym autem sportowym, ale niemiecka firma tuningowa Wheelsandmore podrasowała Forda GT zwiększając moc 5,4-litrowego silnika V8 z 550 do 608 lub 790 KM. Moment obrotowy wzrósł, odpowiednio, do wartości 1071 lub 1139 Nm. Efekt ten osiągnięto za pomocą przeprogramowania elektroniki oraz dzięki zastosowaniu kompresora i wyczynowego wydechu.

Prędkość maksymalna, jaką może rozwinąć Ford GT Wheelsandmore wynosi 340 km/h. Nowa kolorystyka auta nie każdemu może się podobać ale za to liczby robią wrażenie. Tuner montuje dodatkowo 21- lub 22-calowe felgi z oponami Dunlop Sport Maxx w rozmiarze 255/30 z przodu oraz 315/35 z tyłu. Modyfikacje objęły także zawieszenie, które pozwala temu supersamochodowi dobrze trzymać się drogi przy wysokich prędkościach. Cena za kompletną przeróbkę to ok. 12 000 Euro, przeróbka zawieszenia 4,500 Euro i modyfikacje elektroniki silnika 7,700 Euro.

ford-gt-wheelsandmore-2

ford-gt-wheelsandmore-3

ford-gt-wheelsandmore-4

ford-gt-wheelsandmore-5

ford-gt-wheelsandmore-6

ford-gt-wheelsandmore-8

Ford GT – supersamochód produkowany przez koncern Ford Motor Company.  Obecny model bardzo przypomina oryginał, choć jest od niego nieco wyższy. Moc 550 KM z silnika V8 z kompresorem jest najzupełniej wystarczająca a centralne umieszczenie silnika poprawia rozkład masy i stabilność. Wnętrze wbrew pozorom nie jest spartańskie, a takie elementy jak elektrycznie sterowane szyby, klimatyzacja i zestaw audio znajdują się w wyposażeniu seryjnym. Dużo elementów z perforowanego aluminium daje rasowe wnętrze. Auto jest do nabycia w Europie za sto jedenaście tysięcy funtów (czyli około 660 tysięcy złotych), a w USA za sto pięćdziesiąt trzy tysiące dolarów (czyli około 460 tysięcy złotych), ale podobno nie brakuje chętnych.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły