lipiec 24, 2024

ABT Audi R8

ABT Audi R8 – Niemiecka firma tuningowa ABT Sportsline GmbH zaprezentowała piękny supersamochód czyli czarno-czerwone Audi R8.

Audi R8 w wersji firmowej ABT Sportsline GmbH ma zmienioną atrapę wlotu powietrza chłodnicy, nowy przedni zderzak z wyraźnym użebrowaniem i spoilerem, zmodyfikowaną pokrywę bagażnika, wyprofilowane boczne progi i tylny spoiler dociskający. Z tyłu dorzucili wyścigowy dyfuzor i zmienione końcówki układu wydechowego. Dobrą przyczepność mają zapewnić 20-calowe koła.

Do napędu wykorzystano silnik o pojemności skokowej 4,2 l z bezpośrednim wtryskiem paliwa FSI, która w seryjnym wydaniu ma 420 KM. Firma ABT dodała mechaniczny kompresor, co zwiększyło moc o 81 kW (110 KM). Maksymalny moment obrotowy zwiększył się o 120 Nm i wynosi obecnie 550 Nm. Oczywiście do tak mocno zmodyfikowanego silnika zamontowano również odpowiednio zestrojone i sztywniejsze zawieszenie.

Zmodyfikowane Audi A8 może teraz śmiało konkurować z najszybszymi samochodami sportowymi świata: Ferrari F430, Porsche 911 Turbo i Lamborghini Gallardo. Audi R8 o mocy 390 kW (530 KM) przyspiesza od 0 do 100 km/h w ciągu 3,9 sekundy i osiąga maksymalną prędkość 317 km/h.

abt-audi-r8-po-tuningu

abt-audi-r8-tuning

abt-audi-r8-tuning-zdjecia

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

Komentarz są wyłączone.