marzec 5, 2024
Aktualności Auta Sportowe

Ginetta G55

Ginetta G55 – Brytyjczycy, jak żaden inny naród, zakochani są w wyścigach samochodowych, i nic w tym dziwnego. To stamtąd wywodzi się Colin Chapman. Tam znajdziemy najpopularniejszy tor: Silverstone. Jednak to nie o Colinie ani o wiosce w hrabstwie Northamptonshire będzie dzisiejsza opowiastka. Dziś opowiem wam o innym wyścigowym symbolu Zjednoczonego Królestwa. O pucharze Ginetta GT Supercup.

W świeżo przemianowanych zawodach będą mogły ścigać się nowe bolidy ze stajni Ginetta, G55. Zasilane 3.7-litrowym silnikiem Forda o mocy 370 KM (+ skrzynia biegów firmy Hewland), Względem poprzedniczki (G50), G55 korzysta z udoskonalonego aerodynamicznie nadwozia, wzmocnionego układu hamulcowego oraz odmienionego wydechu.

Opłata startowa w Ginetta GT Supercup wynosi 11,750 funtów + VAT (9,750 GBP + VAT dla G50). Aby zakupić samochód trzeba wyłożyć 75,000 funtów.


[Źródło: Carscoop.blogspot.com]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły