marzec 5, 2024
Auta Sportowe Super Samochody Tuning

Gumpert Apollo

gumpert-apollo.jpg

Gumpert Apollo –  jest mistrzem toru znanego programu „Top Gear” z czasem 1:17,1 sekundy. Roczna produkcja modelu Gumpert Apollo nie przekracza 100 sztuk, a auta co roku pojawiają się na salonach samochodowych i przyciągają tłumy zwiedzających. Niemiecki supersamochód został wyposażony w 4,2-litrowy silnik bi-turbo V8 z Audi RS6. Z motoru wyciśnięto moc 650, 700 i ostatnio 800 KM.

Dzięki nadwoziu wykonanemu z włókien węglowych auto waży 1 100 kg, co pozwala przy takiej mocy silnika przyspieszyć od 0 do 100 km/h w 3 sekundy. Prędkość maksymalna to 360 km/h. Najnowszy model Apollo pojawi się w tym roku w Genewie.

gumpert-apollo2.jpg

Pomysł powstania samochodu narodził się w roku 2001. Jego autorem jest sam Roland Gumpert, osoba znana i doceniona w świecie motoryzacji. To za jego panowania na stanowisku szefa sportowego departamentu AUDI firma dwadzieścia pięć razy wygrywała rajdy cyklu WRC oraz zdobyła cztery tytuły mistrzowskie dla najlepszego producenta w tej samej serii.

gumpert-apollo3.jpg

Pierwszy projekt samochodu w skali 1:4, którego autorem był Marco Vanetta, powstał w roku 2002. Natomiast za techniczną stronę auta odpowiadał szef projektu – Roland Gumpert. Przy jego konstruowaniu współpracował ściśle z Uniwersytetem w Monachium oraz uczelnią z Inglostadt. Prace nad samochodem trwały kilka lat, a pierwsze dwa egzemplarze przedprodukcyjne powstały dopiero w roku 2005.

gumpert-apollo4.jpg

gumpert-apollo5.jpg

Gumpert Apollo film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły