Nissan GT-R Ventross

Nissan GT-R Ventross – to najnowszy projekt firmy Ventross, która zajmuje się przeróbkami samochodów japońskich, to oddział znanej firmy tuningowej Vorsteiner, która zaś specjalizuje się w tuningu aut produkcji niemieckiej.

Tuner wziął się za poprawę wyglądu elementów zewnętrznych, choć na dobrą sprawę czy seryjnemu GT-R coś brakuje? Oczywiście Nissan GT-R  Ventross nie będzie produkowany seryjnie.Każdy z osobnych elementów paiety tuningowego można będzie nabyć na specjalne zamówienie. W skład pakietu Ventross wchodzi lekko przemodelowany przód z powiększonymi wlotami powietrza oraz tylny dyfuzor i spoiler na klapie. Dyfuzor posiada trzy kanały, z czego środkowy pomaga usuwać nadmiar ciepła z okolic wydechu. Większe wloty powietrza z włókna węglowego mają zapewnić lepsze chłodzenie potężnych hamulców. Wszystkie elementy oprócz skrzydła wykonano ze specjalnego karbonu, który jest lżejszy i bardziej odporny niż tradycyjny. W modelu fabrycznym do produkcji pakietu aerodynamicznego użyto tworzywa sztucznego. W procesie produkcyjnym wykorzystano technologię próżniową opracowaną przez firmę Vorsteiner, która zwiększa wytrzymałość części i zmniejsza masę pojazdu.

Firma Ventross nie podała szczegółów dotyczących osiągów tego Nissana GT-R, można przypuszczać, że nastapiła niewielka poprawa, aczkolwiek silnik nie był poddawany żadnym przeróbkom, a w seryjnym egzemplarzu generuje moc 480 KM, co pozwala mu osiągnąć prędkość 100 km/h w 3,6 sekundy.

nissan-gt-r-ventross-2

nissan-gt-r-ventross-3

nissan-gt-r-ventross-4

nissan-gt-r-ventross-5

nissan-gt-r-ventross-6

Nissan GT-R Top Gear – Jeremy Clarkson i Stig testują auto na torze – film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły