luty 21, 2024
Auta Sportowe Luksusowe Marki Maserati

Maserati Quattroporte Sport GTS

Maserati Quattroporte Sport GTS

Maserati Quattroporte Sport GTS – jeden z najlepiej sprzedawanych modeli w historii Maserati. Na początku roku, podczas salonu samochodowego w Detroit, firma zaprezentowała wersję po retuszu stylistycznym i z mocniejszym silnikiem.

Z zewnątrz auto niewiele się zmieniło, zrobiono tylko lekki lifting. Przednie lampy zostały przyciemnione, a przód otrzymał  nowy czarny grill z czerwonymi wstawkami. Dodatkowo wykończenia dookoła drzwi zrobiono z przyciemnionego chromu. Nowa jest stylistyka kół ze stopów lekkich. Układ wydechowy zakończono dwiema owalnymi końcówkami zamiast czterech okrągłych. We wnętrzu również mało się zmieniło. Jedynie drewniane panele zastąpiono karbonowymi, znalazły się sportowe fotele obite kombinacją skóry i alcantary oraz tapicerka w kolorze tytanu.

Sportowe Maserati Quattroporte napędzane jest przez 4,7-litrowy silnik V8, który generuje moc 433 koni mechanicznych. Siła napędowa przenoszona jest na tylne koła za pośrednictwem 6-biegowego automatu ZF z możliwością manualnej zmiany biegów manetkami pod kierownicą. W porównaniu do podstawowej wersji ‘S’, ta luksusowa limuzyna posiada zmienioną skrzynię biegów, sztywniejsze zawieszenie, obniżone nadwozie oraz bardziej rasowe brzmienie wydechu.

maserati-quattroporte-sport-gts-2

maserati-quattroporte-sport-gts-3

maserati-quattroporte-sport-gts-4

maserati-quattroporte-sport-gts-5

maserati-quattroporte-sport-gts-6

maserati-quattroporte-sport-gts-7

maserati-quattroporte-sport-gts-8

Maserati Quattroporte Sport GTS film video

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły