wrzesień 29, 2023

audi-r8-ppi-razor-gti.jpg

Audi R8 PPI Razor GTR – podczas targów tuningowych w Essen firma PPI Automotive Design GmbH zaprezentuje swoją interpretację Audi R8, zwaną PPI Razor GTR.

To tuning ekstremalny. Audi R8 spod ręki PPI Automotive wygląda niczym samochód prosto z wyścigowej serii GT. Większość materiałów użytych do zmian jego nadwozia wykonanych jest z włókna węglowego.

Pod maską auta również sporo się dzieje. PPI Razor GTR ma silnik ze sprężarką mechaniczną, dzięki której jego moc wzrosła do 580 koni mechanicznych przy 7400 obr/min, a moment obrotowy – do 600 Nm przy 6200 obr/min.

Auto odciążono o 250 kg (seryjne waży 1580 kg), dzięki czemu znacząco polepszyły się osiągi. Pierwsze 100 km/h pojawia się na prędkościomierzu po 3,7 s, a przyspieszenia kończą się, gdy jego wskazówka dochodzi do liczby 332.

Oczywiście, PPI Automotive zmodyfikowało zawieszenie oraz układ hamulcowy. Auto będzie można podziwiać na targach samochodowych w Essen, które rozpoczną się 29 listopada.

Audi R8 film video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły

  1. Dla wszystkich miłośników Audi R8, MotoFreak przygotował niespodziankę – darmowy dzwonek na komórkę z ryczącym V10 z Audi. Do sciagniecia z profilu na facebooku. Wejdz na http://www.motofreak.eu i kliknij na link prowadzacy do profilu na Facebooku. Tam w dziale linki znajdziesz dzwonki na komórkę w mp3.

Komentarz są wyłączone.