czerwiec 24, 2024
Auta Sportowe Marki Super Samochody Tuning

HAMANN Volcano Mercedes SLR McLaren

hamann-volcano-mercedes-slr-mclaren.jpg

HAMANN Volcano Mercedes SLR McLaren – Niemiecki tuner, firma Hamann, ujawnił szczegóły swojego najnowszego dzieła, którym jest podrasowany Mercedes SLR. 

Przeróbki obejmują zarówno silnik, jak i elementy nadwozia, które sprawiają, że i tak już bardzo drapieżnie wyglądający fabryczny SLR jest przy tym potworze po prostu nijaki.

Standardowy 5,4-litrowy silnik V8 został wzmocniony do 700 KM i osiąga maksymalny moment obrotowy równy 830 Nm. W celu przeniesienia tych ogromnych sił, zastosowano bardzo szerokie opony w rozmiarze 345/25 z tyłu oraz 255/30 z przodu, osadzone na wielkich 21-calowych felgach. Dzięki temu „wulkan” przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,6 sek, a wskazówka prędkościomierza zatrzymuje się na 348 km/h.

SLR w wydaniu Hamanna rzuca się w oczy dzięki dwukolorowemu nadwoziu. Zmieniony jest przedni zderzak, maska oraz błotniki, a całości dopełnia wielkie skrzydło umieszczone na klapie bagażnika oraz znajdujący się pod nim specjalnie zaprojektowany dyfuzor.
We wnętrzu tuner zaznaczył wyraźnie swoją obecność umieszczając logo na wszystkich niemal elementach, włącznie z pedałami, dywanikami i listwami progowymi. Zastosowane materiały to głównie karbon, alcantara oraz skóra, a elementy kokpitu dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych.

Cena tego bolidu nie została jeszcze ujawniona, ale z pewnością nie każdy będzie sobie mógł na taką przyjemność pozwolić.

HAMANN Volcano Mercedes SLR McLaren video:

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły