styczeń 30, 2023
Aktualności Auta Sportowe Targi

Holden Commodore Walkinshaw Performance

Holden Commodore Walkinshaw Performance – Tom Walkinshaw odpowiedzialny jest za powstanie i wczesny rozwój oddziału HSV (Holden Special Vehicles). Rezygnując ze stanowiska, założył konkurencyjną firmę Walkinshaw Performance, także zajmującą się Holdenami.

Najnowszy projekt WP dotyczy modelu Commodore Series II SS. Zaopatrzony w sportowe zawieszenie Bilstein i sześciotłoczkowe zaciski hamulcowe, SS zasilany jest widlastym, ośmiocylindrowym motorem o pojemności sześciu litrów. Doładowany mechanicznie (Edelbrock WP 230) agregat, dysponuje mocą 617 KM i maksymalnym momentem obrotowym w liczbie 780 Nm. Dla odwrócenia uwagi od tak wspaniałego napędu, na pokładzie znajdziemy wysokiej klasy zestaw audio firmy Rockford Fosgate.

Każdy z dwudziestu trzech, srebrnych (Panorama Silver) egzemplarzy Holdena Commodore Series II SS od Walkinshaw Performance, kosztuje co najmniej 98,810$.


Galeria Live:

[Źródło: Carscoop.blogspot.com] [Fot. Live: TheMotorReport.com.au]

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły