Kwiecień 21, 2021
Ciekawostki

Jak dbać o wtryskiwacze?

wtryskiwacze

Wtryskiwacze są elementem układu paliwowego, które z powodu intensywnej eksploatacji ulegają licznym awariom technicznym. Wtryskiwacze odpowiedzialne są za pompowanie paliwa, które docelowo trafia do komory spalania, a także zapewniają odpowiednie rozprowadzenie paliwa po całym układzie. Należy zapewnić im odpowiednią regenerację.

Budowa wtryskiwaczy

Celem zrozumienia potrzeby regeneracji wtryskiwaczy, należy najpierw dokładnie poznać ich budowę. Złożone są one z kilkunastu elementów. By pompować paliwo pod wysokim ciśnieniem, wtryskiwacze zostały wyposażone w czop naciskowy, filtr szczelinowy, kołki pozycjonujące, a także wąski kanał dopływowy i odprowadzeniowy, sprężynę, podkładkę regulacyjną i inne elementy. Podczas jazdy autem, każdy element intensywnie pracuje i działa na niego wysokie ciśnienie.

Czyszczenie wtryskiwaczy

Czyszczenie wtryskiwaczy może być wykonywane na kilka sposobów. Najczęściej są one czyszczone za pośrednictwem dodania specjalnych płynów do paliwa. Jest to bardzo prosta metoda i nie wymaga wizyty u mechanika, jednakże często bywa nie dokładna, dlatego wtryskiwaczom szczególnie zalecane jest czyszczenie przy wykorzystaniu specjalnej maszyny. W takie urządzenia wyposażone są serwisy odpowiedzialne za czyszczenie wtryskiwaczy, jak na przykład: http://www.wtryskiwacz.com/regeneracja-naprawa-wtryskiwaczy-warszawa-mazowieckie.html

Zobacz również:  Karambol. Jak uniknąć? Sposoby bezpiecznej jazdy

Zlecając czyszczenie wtryskiwaczy specjalnemu serwisowi mamy nie tylko gwarancje dokładnego oczyszczenia wtryskiwaczy, ale ponadto serwis dokładnie sprawdzi stan naszych wtryskiwaczy i zaleci ewentualnie ich regenerację. Taka diagnostyka wtryskiwaczy pozwoli określić stan cewki wtryskiwacza, a także określi jego wydajność. Serwisy czyszczą wtryskiwacze za pomocą specjalnych maszyn, które do pracy wykorzystują ultradźwięki i odpowiednie środki chemiczne. Ponadto dzięki wizycie w serwisie, mamy pewność że podczas mycia zostaną wymienione filtry wtryskiwacza i uszczelki.

Regeneracja wtryskiwaczy

Odpowiednia regeneracja wtryskiwaczy denso powinna być przeprowadzona w każdym aucie z silnikiem diesel. Dzięki odpowiedniej regeneracji auto nie będzie narażone na częste naprawy, będzie spalało mniej oleju napędowego, a auto zyska większą moc. Regeneracja wtrysków denso nie może być przeprowadzona we własnym garażu, musi być zlecona profesjonalnemu serwisowi, który specjalizuje się we wtryskiwaczach zamontowanych w Twoim aucie. Serwis, na naprawione wtryskiwacze, udziela 12 miesięcznej gwarancji, bez względu na ilość przejechanych kilometrów.

Zobacz również:  Kredyt 0% - czym jest 50/50 i komu się opłaca?

Kiedy regenerować wtryskiwacze?

Twoje auto da Ci znać, gdy przyjdzie pora na zregenerowanie wtrysków. Z uwagi na to, że wymiana wtryskiwaczy jest bardzo kosztowna, szybko reaguj gdy Twoje auto zacznie mocno dymić z tłumika, będzie zużywał zdecydowanie więcej paliwa, czy jeśli nie będzie odpalał przy niskich temperaturach. Jeśli zbagatelizujesz te objawy, możesz doprowadzić do zatarcia silnika.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły