grudzień 3, 2023
Aktualności Ciekawostki Filmy

Jak kupić używany samochód?

Zakup auta używanego w Polsce to nie jest łatwa sprawa, trzeba tylko zachować rozsądek i posiadać odrobinę wiedzy jak kupić używany samochód. Moto doradca radzi co sprawdzić przed zakupem wymarzonego auta z drugiej ręki.

Jak kupić używany samochód?


Moto Doradca na YouTube podpowie ci, jak kupić bezwypadkowy samochód używany i na co uważać przy oględzinach i na jeździe próbnej w komisie czy u osoby prywatnej.

Oczywiście na pewno jeszcze wiele można powiedzieć ale korzystając ze wspomnianych porad Moto doradcy można bezpieczniej kupić auto używane.

Prędzej czy później większość z nas będzie chcieć kupić używany samochód. Czy jest to tani wóz dla nastoletniego kierowcy, klasyczny rodzinny, suv, terenowe 4×4 tylko na zimę lub po prostu alternatywa dla innego samochodu, możliwości są nieograniczone. W dzikim świecie samochodów używanych, jedynym sposobem, aby kupić dobry egzemplarz jest szczegółowa kontrola. Oczywiście, można udać się po opinie eksperta, ale każdy z pewnym doświadczeniem mechanicznym może to zrobić samodzielnie. Zaoszczędzisz kilka złotych i poszerzyć wiedzę motoryzacyjną.

Waldemar Florkowski MotoDoradca – Pomoc przy zakupie używanego samochodu auta. Co sprawdzić kupując używany samochód?

Zanim zrobisz cokolwiek, sprawdź społeczność internetową, forum skupiającą się na modelu który masz zamiar kupić. Wiele samochodów ma entuzjastów którzy dzielą się informacjami na temat znanych usterek. Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie historii samochodu. Dokładna historia serwisu oznacza odpowiednio zadbane auto i weryfikuje przebieg samochodu. Czy sprzedający posiada faktury, rachunki za wymieniane rzeczy. Kupując samochód używany, spodziewaj się niespodziewanego. Sprawdź czy zgadza się wyposażenie, czy nie jest składany i spawany z kilku części. Zbadaj auto miernikiem lakieru, czy auto ma oryginalny lakier, czy było malowane czy szpachlowane. Sprawdź szczeliny w karoserii i spasowanie elementów. Samochody z wyższym przebiegiem zazwyczaj mają więcej śladów zużycia we wnętrzu, jak podarte fotele, powycierane elementy. Sprawdź poziom oleju i czy nie ma jakiś widocznych wycieków płynów itp. Czy auto nie kopci zbyt mocno. Czy silnik dobrze odpala, czy równomiernie pracuje. Sprawdź także stan opon, wysokość bieżnika i rok produkcji.

Oczywiście, istnieje wiele rzeczy do sprawdzenia w celu uniknięcia pułapki kupując używany samochód. Złotą zasadą jest kierować się rozumem, a nie sercem. Samochody zakupione pod wpływem impulsu mogą nas kosztować później dużo pieniędzy i nerwów.

Redakcja auto-blog.pl

Jesteśmy grupą pasjonatów w tematyce motoryzacji. Lubimy pisać o samochodach, sportach motorowych oraz prezentować ciekawostki z dziedziny motoryzacji. Pisanie o motoryzacji to nasza pasja i hobby.

Podobne artykuły